Caroline Wozniacki a învins-o pe Venus Williams şi a câştigat Turneul Campioanelor

Caroline Wozniacki

Daneza Caroline Wozniacki, locul 6 WTA, a câştigat, duminică, Turneul Campioanelor, de la Singapore, învingând-o în finală pe sportiva americană Venus Williams, numărul 5 mondial, scor 6-4, 6-4.

Wozniacki, în vârstă de 27 de ani, s-a impus într-o oră şi 29 de minute în faţa americancei de 37 de ani.

Acesta este al 27-lea trofeu din cariera Carolinei Wozniacki, al doilea din 2017 (după Tokyo).

Wozniacki a mai fost finalistă la Turneul Campioanelor în 2010, când a fost învinsă de Kim Clijsters.

În schimb, Venus Wiliams a câştigat Turneul Campioanelor în 2008 şi în 2009 a pierdut finala competiţiei în faţa surorii sale Serena.

Wozniacki a ajuns în finală trecând în penultimul act de Karolina Pliskova, locul 3 mondial, rezultat în urma căruia Simona Halep încheie anul pe primul loc în ierarhia mondială. Singura care ar fi putut să o întreacă pe Halep era Karolina Pliskova, dacă ar fi câştigat turneul.

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless

Simona Halep a învins-o cu scorul de 6-4, 6-2 pe Caroline Garcia, locul 8 WTA, în primul meci din cadrul Grupei Roşii a Turneului Campioanelor de la Singapore.

Simona Halep, locul I WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 6-4, 6-2, pe sportiva franceză Caroline Garcia, locul 8 WTA, în primul meci din cadrul Grupei Roşii a Turneului Campioanelor de la Singapore.

Cine sunt politicienii cu dosare penale care candidează la alegerile locale. La Iași, primarul Mihai Chirica are 4 dosare

Acuzațiile procurorilor și dosarele penale întocmite pe numele lor nu îi țin pe politicieni departe de funcții.

Situație de urgență în Slănic Prahova, după surparea străzii din centru. Localitatea stă pe un uriaș zăcământ de sare

Este alertă în Slănic Prahova, după ce o stradă din centrul orașului a început să se surpe. Zeci de oameni din blocurile din apropiere au fost evacuați, iar circulația în zonă este oprită.

STENOGRAME din cazul discipolului lui Bivolaru. Cum și-a mințit o victimă că a salvat-o de la moarte deblocând o chakră

Un instructor de yoga din București, considerat discipol al lui Gregorian Bivolaru, este acuzat fapte grave.