Zece raniti dupa ce un autobuz a lovit alte doua, la Alba Iulia

×
Publicitate

Aproape 100 de oameni au trecut pe langa un pericol urias, la Alba Iulia.

 

Isi terminasera programul la o fabrica din apropiere si mergeau acasa cu trei autobuze, in coloana. Intr-o panta, soferul ultimului autovehicul a constatat ca franele nu mai functioneaza si nu a mai putut face nimic pentru a evita impactul cu cel din fata lui. L-a lovit lateral, apoi s-a oprit in primul autobuz din coloana.

Zece oameni au fost dusi de urgenta la spital, majoritatea avand zgarieturi provocate de geamurile care s-au spart in urma izbiturii.

La locul accidentului au venit si echipaje ale pompierilor, care au intervenit cu spuma pentru a preveni un incendiu.

Autobuzele apartin societatii de transport public din Alba Iulia, iar cazul va fi anchetat si de inspectorii in munca.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Revoltator! Ar fi nascut in casa unei vecine, apoi si-ar fi omorat copilul!

O femeie de 42 de ani este banuita ca si-ar fi ucis copilul pe care l-ar fi nascut miercuri, in casa unei vecine. Altfel nu si-ar fi ascuns sarcina atatea luni, spun localnicii.

Convins ca se apropie sfarsitul lumii, si-a pus capat zilelor!

Sfarsitul lumii e aproape si noua gripa e primul semn. Asa le spunea tuturor un argesean de 37 de ani, convins ca Dumnezeu i-a deschis ochii, dupa ce a intrat intr-o secta.

Mister intr-o localitate din Arges! A fost sau n-a fost... crima?

Un caz ciudat este anchetat de politistii din orasul Costesti, judetul Arges. Miercuri noapte au fost alertati de un barbat care sustinea ca un vecin si-ar fi omorat iubita. Aflase asta, le-a spus el, chiar de la presupusul criminal.

Recomandări
Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. FOTO: Cum arată noul centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.