Sile Pietroi si Gica Boxeru au fost eliberati

×
Publicitate

Doi lideri ai lumii interlope, Sile Pietroi si Gica Boxeru, sunt din nou liberi. Au iesit la miezul noptii, din arestul sectiei patru de politie din Capitala.


Curtea de Apel Bucuresti a decis eliberarea definitiva a celor doi, cercetati pentru infractiuni cu violenta.

Lui Sile Pietroi i-a expirat mandatul de arest preventiv. El a fost retinut la Giurgiu la 18 iunie, impreuna cu opt complici.

Ei sunt cercetati pentru talharie, santaj, tentativa de omor, vatamare corporala si nerespectarea regimului armelor si munitiilor.

Faptele de care sunt acuzati cei noua ar fi fost savarsite în perioada ianuarie 2005 - mai 2008 si au fost mentionate in dosarul pentru care procurorii au cerut arestarea preventiva a lui Sile Pietroi.

Articol recomandat de sport.ro
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
Citește și...
Ziua Crucii a fost sarbatorita joi in orasul Buftea!

Peste 1.000 de locuitori, dar si autoritatile judetene si locale, au asistat la o ceremonie emotionanta in cinstea eroilor neamului.

Trafic de groaza in Capitala in Vinerea Mare! S-a circulat bara la bara

Goana dupa miel si cozonac n-a fost deloc... goana. Masinile abia s-au tarat, una dupa alta, pe strazile pline de soferi.
Circulatia a fost cu adevarat imposibila in zonele cu centre comerciale si spre iesirile din oras.

Parcurile din sectorul 3 al Capitalei, interzise pentru biciclisti

"Interzis biciclistilor!" Iata un anunt care "infloreste" in parcurile din sectorul 3 al Capitalei. Decizia a fost luata in urma cu doua saptamani pentru ca oamenii s-ar fi plans ca nu mai au loc pe alei din pricina bicicletelor.

Recomandări
Polițe RCA false pe străzile din România. O brokeriță recunoaște: „Luam ce mai aveam de plată, aveam bănci”. Reacția ASF

Un autoturism din patru circulă fără asigurarea obligatorie numită RCA. Dar situația din trafic este și mai gravă: unele mașini au polițe false de asigurare.

Sorin Grindeanu: Nu ştiu dacă până la 1 septembrie vom avea un Guvern

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a afirmat luni că îi este greu să spună dacă până la începutul sesiunii parlamentare, la 1 septembrie, se va instala un nou Guvern.

Rusia pierde capacități uriașe de rafinare după atacurile cu drone ale Ucrainei. Benzina devine tot mai scumpă

Dronele ucrainene au scos din funcțiune aproape jumătate din capacitatea de rafinare a petrolului a Rusiei. Țintesc rafinării, petroliere, depozite și logistica aprovizionării cu carburant, atât pentru populația civilă, cât și pentru armată.