Rapire in gluma in Timisoara!

×
Publicitate

O femeie din Timisoara a primit un telefon de la fiul ei de 17 ani, care ii spunea ca a fost ranit. Disperata, femeia a sunat urgent la 112 si mai multi politisti au pornit in cautarea tanarului.

Politistii au dat de tanar in scurt timp si au realizat ca totul nu a fost decat o gluma proasta. Doi prieteni de-ai lui au vrut sa ii
faca o farsa de zile mari. Cei doi au chemat un alt tanar, pe care baiatul nu il cunostea, si l-au pus sa simuleze o rapire. Adolescentul l-a bagat pe baiat in portbagajul unei masini si dus a fost. 

Tanarul de 17 ani s-a panicat si si-a sunat mama sa ceara ajutor. 

Doar ca in timp ce femeia alerta disperata toate fortele de ordine, baiatului i s-a spus ca totul este o gluma. Se amuza copios impreuna cu ceilalti tineri in masina cu care a fost "rapit", cand un echipaj de la Rutiera i-a tras pe dreapta. 

Asa-zisul rapitor este minor si conducea fara permis, asa ca i s-a intocmit dosar penal. Ceilalti tineri au fost dusi la politie pentru audieri.

Articol recomandat de sport.ro
Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
Citește și...
Bărbatul care a amenințat că se aruncă de pe un bloc în Timișoara va primi îngrijiri medicale

Un bărbat de 35 a pus pe jar autoritățile din Timișoara. S-a urcat pe acoperișul unui bloc cu patru etaje și a amenințat că se aruncă în gol.

O batrana de 70 de ani a fost batuta si violata de un tanar din Timis

Batrana este vaduva si locuieste singura in comuna Carpinis. Agresorul a legat-o ochi si i-a pus cutitul la tampla ca sa se asigure ca femeia nu va riposta si nu il va recunoaste.

Lugoj: Un italian a facut infarct dupa ce a fost martorul unui accident

Barbatul in varsta de 40 de ani a iesit din masina, dar nu a mai reusit sa se intoarca pentru ca a cazut din picioare. Medicii veniti la fata locului au incercat sa-l resusciteze, in zadar, insa. Se pare ca barbatul a murit in urma unui infarct.

Recomandări
Nicuşor Dan: Deciziile pe care le iau sunt pentru binele României. Uneori e mai greu să distingi între paşi

Preşedintele Nicuşor Dan afirmă că înţelege foarte bine responsabilitatea mandatului său, iar deciziile pe care le ia sunt pentru binele României, dar susţine că "uneori e mai greu să distingi între pasul 1, pasul 2, pasul 3".

Ambasadorul României la Moscova, convocat la Ministerul de Externe al Rusiei: „Va fi informat despre măsurile de represalii”

Ambasadorul României la Moscova, Cristian Istrate, a fost convocat la sediul Ministerului Afacerilor Externe al Federaţiei Ruse, a anunţat purtătoarea de cuvânt a ministerului, Maria Zaharova, informează joi Interfax.

Alertă de caniculă în toată România. ANM a emis primul cod portocaliu de temperaturi ridicate și anunță până la 37 de grade

Aproape toată ţara se va afla, joi și vineri sub o avertizare cod portocaliu și galben de temperaturi ridicate şi caniculă, meteorologii anunţând temperaturi de 37 de grade.