Un suporter a intrat pe teren în timpul finalei Ligii Campionilor. VIDEO

Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Duminica 27 Mai 2018 07:12
suporter ronaldo

Un suporter a intrat pe teren în timpul finalei Ligii Campionilor, meci câştigat de Real Madrid cu scorul de 3-1 în faţa echipei Liverpool, sâmbătă, la Kiev.

Fanul a pătruns pe gazon pe finalul jocului, în minutele de prelungire ale reprizei secunde, în timpul unei faze de atac a madrilenilor. El a încercat să se ajungă la Cristiano Ronaldo, dar a fost oprit.

Real Madrid a câştigat, sâmbătă, pentru a 13-a oară Liga Campionilor, a treia oară consecutiv, învingând în finala disputată la Kiev echipa Liverpool, scor 3-1. Zinedine Zidane este primul antrenor care obţine trei trofee europene consecutiv. Cristiano Ronaldo, primul fotbalist din istorie care câştigă de cinci ori LC.

Golurile au fost marcate de Karim Benzema ’51 şi Gareth Bale ’64, ‘83 pentru Real Madrid, respectiv Sadio Mane ’55 pentru Liverpool.

suporter ronaldo Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Real Madrid - Liverpool 3-1. Real Madrid, regina Europei pentru a treia oară consecutiv
nationala de fotbal a Romaniei
Suedia-România de la 19:00 la ProTV. Primul meci al Naţionalei în preliminariile EURO 2020
Simona Halep s-a calificat în turul 3 al turneului de la Miami. Buzărnescu a pierdut
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”
Anunțul Simonei Halep despre noul său antrenor. Cei 2 au mai colaborat în trecut
Vicecampion mondial la natație, mort la 26 ani. Sportivului i s-a făcut rău la antrenament
EURO 2020. Meciurile României cu Suedia și Insulele Feroe, transmise în direct la PRO TV
bunica bianca andreescu
Povestea Biancăi Andreescu. Bunica tenismenei: ”Am și plâns de emoții”
Cine este Bianca Andreescu, câștigătoarea trofeului de la Indian Wells 2019
Simona Halep a coborât de pe locul 2 pe 3, în clasamentul WTA
Ce scrie presa internațională după ascensiunea fulminantă a Biancăi Andreescu
Bianca Andreescu, declarații după victoria de la Indian Wells: ”O poveste a Cenuşăresei”
Val de reacții pe social media după victoria Biancăi Andreescu. ”Ireal. Mult prea bine”