Sandra Izbasa si Flavius Koczi, medalii de aur la CE de la Berlin

Sandra Izbasa

Gimnasta Sandra Izbasa a castigat, sambata, medalia de aur in concursul de sarituri din cadrul Campionatelor Europene de la Berlin. Iar Flavius Koczi a catigat medalia de aur in finala la sol.

Flavius Koczi a reusit un exercitiu excelent, notat cu cea mai mare nota, 15.500, care i-a adus aurul european, scrie Mediafax.

Medalia de argint a revenit israelianului Alexander Shatilov (15.400), iar cea de bronz rusului Anton Golotsuskov (15.325).

Flavius Koczi a cucerit, vineri, si medalia de argint la individual compus, iar duminică va incheia cu finala la sarituri.

Medalia Sandrei Izbasa, prima dupa o pauza de 7 ani in palmaresul feminin al Romaniei la sarituri

Gimnasta Sandra Izbasa a castigat medalia de aur, in timp ce Amelia Racea s-a clasat pe locul sapte.

Amelia Racea a intrat a treia in finala, fiind notata la prima evolutie, cu 14.000, iar la a doua cu 13.450, obtinand o medie de 13.725, cu care a ocupat locul sapte.

Sandra Izbasa a fost notata cu 14.700 si cu 14.650 la a doua saritura, iar cu media de 14.675 a castigat medalia de aur.

Celelalte medaliate au fost Oksana Chusovitina (14.537) si elvetianca Ariella Kaeslin (14.287).

FOTO Cum a fost surprins Dani Alves la trei zile după ce a ieșit din închisoare

UPDATE: Gimnasta Ana Porgras a adus, duminica, Romaniei medalia de aur la Campionatul Mondial (CM) de la Rotterdam, in finala la barna. Diana Chelaru a castigat, la egalitate cu rusoaica Aliya Mustafina, media de argint la sol.

Echipa feminina de gimnastica a Romaniei s-a clasat miercuri pe locul patru, incheind finala Campionatului Mondial de la Rotterdam, cu un total de 173.096 puncte.

CM: Romania nu s-a calificat in finala de gimnastica pe echipe, la masculin

Echipa masculina de gimnastica a Romaniei a avut ghinion, in calificarile la CM de la Rotterdam, fiind pe locul 9, dupa 10 subdiviziuni, adica prima sub linia calificanta in finala.

Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”

În timp ce cererea pentru muncitorii străini este tot mai mare, în România nu ajung suficienți. Agențiile de recrutare spun că unii străini ocolesc țara noastră și aleg Ungaria sau Croația.

Autoritățile ruse susțin că au găsit în sângele teroriștilor o substanţă psihotropă care schimbă percepţia realităţii

Cei patru principali suspecţi arestaţi după atacul terorist de la sala de concerte Crocus City Hall de lângă Moscova s-ar fi aflat sub influenţa drogurilor în momentul în care au executat împuşcăturile în masă - susțin autoritățile ruse.

Pedeapsa primită de paramedicul SMURD care a agresat sexual o pacientă, în ambulanță, în drum spre Spitalul Elias

Un paramedic SMURD, acuzat că a agresat sexual o pacientă pe care trebuia să o transporte în siguranță, la spital, a fost condamnat la 5 ani și 5 luni de închisoare.