Tariceanu a facut glume pe seama "cosmonautului" lui Geoana

60201399

Premierul a criticat ideea liderului PSD de a trimite in spatiu un cosmonaut roman din cauza costurilor de 2,2 miliarde dolari pe care le presupune o astfel de idee. In cadrul sedintei Oprescu-Tariceanu s-a stabilit reluarea transportului RATB in Ilfov.


Tariceanu a sustinut aceasta idee dupa ce a precizat ca la intalnirea cu primarul general al Capitalei a discutat despre proiecte concrete in sprijinul bucurestenilor.

Stadionul Lia Manoliu: exista un angajament al Guvernului de a contribui la finalizarea acestuia. La rectificarea bugetara de marti, Executivul va aloca 31 milioane RON.

In cadrul sedintei Oprescu-Tariceanu s-a discutat problema RADET. Concluzia? Bucurestenii nu vor ramane fara caldura, in ciuda datoriei istorice de 5000 de miliarde pe care o are RADET de recuperat.

Proiectul cu metroul Gara de Nord-Aeroportul Otopeni. S-a facut studiul de fezabilitate de catre japonezi, iar premierul a declarat ca extinderea metroului este utila si folositoare pentru Capitala.
Primaria Generala este dispusa sa preia de la Ministerul Transporturilor solutia pentru descongestionarea traficului din Bucuresti.

Presedintele PSD, Mircea Geoana, a declarat, la sfarsitul lunii septembrie, in cadrul unei dezbateri privind modul in care se castiga alegerile in era digitala, ca a vorbit la Agentia spatiala americana (NASA) despre subiectul cosmonautului roman care sa zboare in spatiu impreuna cu americanii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Geoana: Basescu nu s-ar opune unei majoritati formate in jurul PSD

Presedintele PSD Mircea Geoana a declarat ca presedintele Traian Basescu isi doreste un guvern PDL, dar nu va alege sa mearga impotriva electoratului daca PSD va castiga alegerile si va forma majoritatea parlamentara.

Boc in campanie prin Ferentari: "Mama, da aici e ghetou!"

Presedintele PDL, Emil Boc, a descalecat in cartierul bucurestean Ferentari. La putin timp dupa acest moment, si-a dat seama ca acest cartier nu seamana nici pe departe cu cel in care activa in campania electorala din Cluj.

Romania, m-ai ales: prezentarea invitatilor

Cum vom trai in 2009 este subiectul dezbatut de invitatii emisiunii Romania, m-ai ales.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.