Canotorii Florin Arteni și Florin Lehaci, locul 4 în finala olimpică de dublu rame

Florin Arteni și Florin Lehaci

Canotorii Florin Arteni și Florin Lehaci au terminat, vineri, pe locul 4 finala olimpică de dublu rame. Cei doi au încheiat cursa cu timpul de 06:25.61, la doar un cioc de barcă de locul 3.

Pe podium au urcat echipajele Croaţiei (6:23.66), Marii Britanii (6:24.11) şi Elveţiei (6:24.76).

Până acum, România a obținut patru medalii la Jocurile Olimpice de la Paris.

Înotătorul David Popovici a cucerit aurul la 200 de metri liber și bronzul la 100 de metri liber. Canotoarele Ancuţa Bodnar și Simona Radiş au luat argintul în proba de dublu vâsle.

La rândul lor, Canotorii Andrei Cornea și Marian Enache au câștigat medalia de aur la dublu vâsle.

Cu VOYO ai acces LIVE la canalele TVR și poți urmări Jocurile Olimpice de la Paris de oriunde vrei tu, pe orice device!

*Program disponibil prin retransmisia integrală și nealterată a canalelor TVR conform regulilor must-carry"

Link către secțiunea din VOYO.

Viața lui Doroftei în Canada: ”Erau zile când nu măncam, mă dureau mâinile”. Îi trimitea ”târâș, dar fericiți” acasă

România a urcat pe locul 13 în clasamentul pe medalii la Jocurile Olimpice de la Paris, după ce tricolorii au obţinut două medalii de aur, una de argint şi una de bronz în şase zile de competiţie.

Sportivii români vor evolua la Jocurile Olimpice de la Paris, pe 2 august, la atletism, canotaj şi yachting.

Gimnasta Simone Biles a luat aurul la individual-compus la Jocurile Olimpice. Pe ce loc sunt reprezentantele României

Gimnasta americană Simone Biles a câştigat, joi, medalia de aur în finala la individual-compus, la Jocurile Olimpice de la Paris.

Când va reveni în țară David Popovici după participarea la Jocurile Olimpice de la Paris

Campionul la înot David Popovici va reveni vineri în ţară, după ce şi-a încheiat participarea la Jocurile Olimpice de la Paris cu două medalii, una de aur şi una de bronz.

Elisabeta Lipă, după aurul şi argintul de la canotaj, de la Jocurile Olimpice de la Paris: „Am trecut de la agonie la extaz”

Preşedintele ANS, Elisabeta Lipă, a declarat, joi, la TVR, că a trecut de la agonie la extaz la cursele de canotaj, unde România a obţinut un aur şi argint.

A fost declarată stare de alertă în Galați și Vaslui. Se pregătesc noi măsuri în județele devastate de inundații

În judeţele Galaţi şi Vaslui, puternic afectate de inundații, a fost instituită stare de alertă. Ministrul de Interne, Cătălin Predoiu, a admis, luni seară, solicitarea autorităţilor locale.

Cutremur puternic în România, luni după-amiază. Seismul cu magnitudinea de 5,4 a fost resimțit și în București

Un cutremur puternic, cu magnitudinea 5,4, a avut loc, luni, în România. Seismul s-a resimţit şi la Bucureşti.

Primele imagini din timpul cutremurului care a zguduit România. Ce a surprins o cameră din Buzău. VIDEO

Un cutremur puternic, cu magnitudinea de 5,4, s-a produs, luni după-amiază, în judeţul Buzău, arată Institutul Naţional pentru Fizica Pământului.