Un băiat de 4 ani și-a împușcat mortal sora în cap. A găsit arma în mașina mamei

62037326

O fetiță de 6 ani din Georgia, SUA, a murit după ce fratele ei mai mic, de 4 ani, a împușcat-o în cap din greșeală. Cei doi au rămas pentru scurt timp singuri în mașină, iar băiatul a găsit arma încărcată în torpedoul mașinii.

Tragedia s-a petrecut luni seara, pe aleea din fața casei familiei. Mama celor doi coborâse din autoturism pentru că nu pornea, iar în scurt timp băiatul a găsit arma și a descărcat-o accidental în sora lui, relatează FOX News.

Fetița a fost transportată de urgență la spital, unde a murit două zile mai târziu.

fetita impuscata

O campanie pornită pe GoFundMe a adunat peste 30.000 de dolari pentru a ajuta familia cu cheltuielile.

Organele fetiței vor fi donate, a confirmat familia.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Ipostaza umilitoare în care a fost filmat românul ținut ca sclav în UK de doi conaționali

Cuplul din România care l-a ținut în sclavie pe un conațional, care a fost tratat cu ”dispreț și cruzime”, obligându-l să trăiască sub scări, ”ca Harry Potter” și-a aflat pedeapsa stabilită de instanță.

Un român și-a vandalizat mașina în Italia și a abandonat-o pe stradă. Ce a scris pe ea

Supărat că nu își mai poate folosi mașina cu numere românești în Italia, un român a decis să o vandalizeze și o abandoneze.

Un actor de stand-up a murit pe scenă. Spectatorii au crezut că este o glumă

Comicul de stand-up britanic Ian Cognito a murit în timpul unui spectacol în sudul Angliei, informează dpa.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.