Imagini incredibile pe autostradă. Viteza cu care a mers un bărbat pe o trotinetă electrică

62014885

Un bărbat a fost surprins mergând cu 85 de km/h pe o autostradă din Franța, relatează Le Parisien, care publică și un filmuleț.

Imaginile au fost surprinse de șoferul unui TAXI, care a ajuns să meargă în paralel cu el pe A86. Vitezometrul său arăta 86 de km/h, fiind vizibil uluit de viteza cu care merge bărbatul pe trotinetă. Acesta nu purta cască sau protecție pentru corp, în ciuda temperaturilor extrem de scăzute. Avea în schimb o eșarfă legată în jurul gurii.

Un taximetrist a văzut filmulețul pe un grup de WhatsApp și l-a publicat apoi pe contul său de Twitter.

”Am văzut lucruri ciudate pe autostradă, dar asta e o premieră”, a spus Zaher.

Bărbatul de pe trotinetă riscă o amendă cuprinsă între 35 și 150 de euro. Comportamentul său iresponsabil poate fi considerat periculos pentru viețile celorlalți, o infracțiune pedepsită cu până la un an de închisoare și o amendă de 15.000 de euro.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Atac la un complex modern din Kenya. Explozii și focuri de armă

O puternică explozie urmată de focuri de armă a avut loc marţi după amiază în capitala kenyană Nairobi la un complex modern care găzduieşte un hotel şi o clădire de birouri, transmit Reuters şi AFP.

Un băiat de şase ani s-a dus la grădiniţă cu un pistol încărcat

Un băiat de şase ani s-a dus la grădiniţă cu un pistol încărcat, a informat poliţia din oraşul american Columbus (nordul Statelor Unite), citată de AFP.

Un partid din Germania ar putea fi supravegheat de servicii din cauza neonazismului

Serviciile de informaţii germane au avertizat marţi formaţiunea extremei drepte AfD (Alternativa pentru Germania) că ar putea fi "pusă sub supraveghere" din cauza discursurilor extremiste ale unora dintre membrii săi.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.