Un barbat a murit zdrobit in timp ce repara o instalatie de macinat carbuni

×
Publicitate

Un muncitor de 53 de ani din Murfatlar a murit in urma cu cateva ore in chinuri groaznice, strivit in cuva unei instalatii de macinat carbuni.

Omul intrase in interiorul mecanismului blocat si a incercat sa-l repare, iar cand i-a dat de capat le-a strigat se pare colegilor lui ca pot sa-l reporneasca. Totusi el nu a apucat sa iasa afara cand a fost actionat butonul.

Colegii sai i-au auzit tipetele disperate si abia atunci si-au dat sema ca omul a fost macelarit de cutitele care sfarmau carbunii.

Accidentul s-a petrecut in incinta fabricii de creta din localitatea Murfaltar. Medicii de la ambulanta impreuna cu ceilalti muncitori au reusit sa-l scoata pe barbat din utilajul de macinat carbuni si au inceput imediat manevrele de resucitare care nu au dat din pacate nici un rezultat.

Trupul barbatului era practic zdrobit de la brau in jos, iar omul a murit din cauza hemoragiei puternice. La fata locului au ajuns imediat criminalistii, dar si angajati de la Inspectoratul Teritorial de Munca pentru a incepe cercetarile.

Tragedia s-a petrecut in jurul orei 7 dimineata, la doar o ora dupa ce muncitorul intrase in tura. Un bulgare de carbune ramasese blocat in cuva, iar omul a incercat sa-l scoata. Nu se stie apoi de ce le-a strigat colegilor sa porneasca aparatul daca el inca nu iesise. Este posibil sa fi alunecat inapoi.

Inspectorii de munca si politistii incearca sa se lamureasca acum cui apartine vina acestui accident ingrozitor.

Barbatul lucra de 6 ani ca si operator utilaje. Era casatorit si avea 7 copii dintre care doi minori.

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Politistii au retinut 11suspecti in cazul furturilor de aluminiu din Galati

O afacere "cu greutate" s-a sfarsit brusc, dar nu cu faliment, ci cu dosare penale pentru cei care au pus-o la cale.

Disparuta fara urma! O femeie din Prahova este de negasit

Usa descuiata a locuintei, actele si banii inauntru, toate sunt semne rau prevestitoare pentru rudele unei femei din Prahova, pe care parca a inghitit-o pamantul.

DN7, "udat" cu 20.000 de litri de suc si apa minerala!Au cazut dintr-un TIR

20.000 de litri de sucuri si apa minerala s-au intins peste Drumul National 7, la intrare in Sebes. Au cazut dintr-un TIR, cand masina s-a rasturnat intr-o curba periculoasa.

Recomandări
Nicușor Dan i-a chemat la Cotroceni pe liderii PSD, PNL, USR şi UDMR. Caută un acord pe legea salarizării

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni marţi, la Palatul Cotroceni, cu liderii PSD, PNL, USR şi UDMR pentru discuţii privind proiectul legii salarizării.

Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Valul de caniculă se intensifică. Cod portocaliu în șapte județe, cu temperaturi de peste 39 de grade | HARTĂ

Ziua de marți va fi extrem de caldă în cea mai mare parte a ţării, în zeci de judeţe temperaturile ajungând la 37 de grade Celsius.