Scandal ca la usa cortului, intre fostul interlop Coco si cativa romi

×
Publicitate

Un fost lider al lumii interlope a incercat sa scoata in strada o familie de romi pe care a imprumutat-o cu 125 de milioane de lei in urma cu zece ani.

Revoltati, oamenii spun ca au platit datoria plus o dobanda consistenta si s-au opus din rasputeri evacuarii. Jandarmii au stat cu ochii pe cele doua tabere de teama ca lucrurile sa nu degenereze.

Palatul in care locuieste familia de romi a fost ridicat in anii '90 si pus gaj pentru un imprumut luat de la Coco Paun. Oamenii sustin ca i-au inapoiat intreaga suma imprumutata cu varf si indesat.

Mai mult, cele doua parti s-au dat reciproc in judecata si au pe rol mai multe procese. In cele din urma, instanta le-a dat castig de cauza rromilor intr-unul din dosare. Acestia nu au mai asteptat executorul judecatoresc si s-au pus singuri in posesie, inainte de Revelion.

La randul lui, Coco Paun a spus ca in urmatoarele zile se va instala in casa care sustine ca-i apartine pe drept. Deocamdata spiritele incinse au fost linistite de politistii si jandarmii care monitorizeaza indeaproape scandalul, mai cu seama ca in trecut Coco Paun a mai fost implicat intr-o bataie cu sabii in centrul orasului Targu Jiu.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia, prinsă capcană!? Presa din Moscova: „Ucraina a profitat imediat”
Rusia, prinsă capcană!? Presa din Moscova: „Ucraina a profitat imediat”
Citește și...
Tragedie pe Lacul Tei, din București. O persoană care a fost scoasă din apă nu a supraviețuit

Persoana care a fost scoasă, duminică, în stare de inconştienţă din Lacul Tei a fost declarată decedată.

Tentativă de sabotaj pe calea ferată. Ce au fost puse pe șine înaintea unui tren. Anunțul CFR

CFR SA anunţă o tentativă gravă de afectare a siguranţei feroviare, pe linia Dărmăneşti-Cacica, după ce mecanicul trenului a observat pe şine trei traverse amplasate de persoane neidentificate.

Un bărbat a murit la spital, după ce a fost găsit inconștient pe câmp. Avea temperatura corpului de 40 de grade

Un paznic la o turmă de oi a murit în cursul zilei de duminică, la scurt timp după ce a fost adus în stare critică la Unitatea de Primiri Urgenţe (UPU) a Spitalului "Sf. Spiridon" din Iaşi.

Recomandări
Codul roșu de caniculă se extinde, de luni, în aproape toată România. Bucureștiul intră și el sub avertizare

România este sub avertizare de temperaturi extreme. Codul roșu a fost emis pentru 16 județe, iar de luni va fi extins pentru aproape țara, inclusiv București. 

Sondaj CURS: Cum ar vota bucureștenii dacă duminică ar avea loc alegeri. Procentele PSD, PNL și AUR, în plin război politic

Un nou sondaj arată că PSD, PNL și AUR sunt despărțite de doar câteva procente în opțiunile de vot ale bucureștenilor. Comparativ cu precedentele alegeri locale, două dintre cele trei formațiuni înregistrează creșteri semnificative.

Mesajul lui Vladimir Putin după atacurile Ucrainei asupra infrastructurii ruse: „Vedem problemele. Le recunoaştem”

Vladimir Putin s-a angajat duminică să "asigure" securitatea ţării şi să facă faţă "provocărilor", în momentul în care Kievul îşi continuă atacurile asupra infrastructurii militare şi energetice ruseşti pentru a slăbi efortul de război al Moscovei.