Parintii unei copile de doua luni, anchetati pentru moartea acesteia

×
Publicitate

Ancheta la Iasi in cazul unei morti suspecte. Parintii unei fetite de numai doua luni sunt cercetati de politisti, dupa ce bebelusul s-a stins in noaptea de Revelion in conditii neclare.


Fetita a ajuns la spital in stop cardio-respirator si cu urme de sange la nas. Eforturile medicilor de a o salva au fost in zadar.

Parintii le-au povestit medicilor ca, la un moment dat, fetitei a inceput sa ii curga sange din nas. Nu s-au alarmat insa si au lasat-o sa doarma singura in camera. Au mai intrat sa vada ce face copilul abia dupa o ora.

Au intrat in panica in momentul in care si-au dat seama ca bebelusul nu mai respira.

Speriati, au luat copilul in brate si au fugit cu el pana la spital. Medicii au incercat fara succes sa il resusciteze timp de o ora.

Pentru ca moartea fetitei a lasat multe semne de intrebare, medicii au cerut ajutorul politistilor. Anchetatorii asteapta rezultatul necropsiei care va stabili exact in ce conditii a murit bebelusul si daca parintii sunt sau nu vinovati de ce s-a intamplat.

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
Drone intrate în spațiul României, după care au produs explozii în Ucraina. Două aeronave F-16 au fost ridicate de la sol

Autorităţile au transmis, joi seară, un nou mesaj RO-Alert în nordul judeţului Tulcea. Două aeronave F-16 din cadrul Bazei 86 Aeriene Borcea au fost ridicate de la sol.

Misiune contracronometru după ce un bebeluș a rămas blocat într-o mașină, în Pitești. Ce s-a întâmplat

Un sugar care a rămas blocat într-o maşină din Piteşti a fost salvat, joi, de poliţiştii locali. Părinţii şi fraţii copilului ieşiseră pentru a cumpăra ceva de la un restaurant şi, din cauza unei defecţiuni, portierele s-au blocat. 

Apele Române: România traversează una dintre cele mai dificile perioade hidrologice din ultimele decenii

România traversează una dintre cele mai dificile perioade hidrologice din ultimele decenii, mai ales că nici în bazinul superior al Dunării nu sunt prognozate precipitații în perioada imediat următoare, potrivit Administrației Naționale Apele Române.

Recomandări
Cum se vor putea programa românii la medic din noua platformă ”e-Sănătatea Mea”

Din luna septembrie, pacienții vor putea să își programeze online vizitele în ambulatoriile de specialitate din sistemul public. Apoi, doctorii vor putea emite rețete electronice și scrisori medicale direct prin noua platformă. 

Debitul Dunării se apropie de un nivel critic. Ce riscă România dacă va fi oprit și reactorul 2 de la centrala Cernavodă

Este alertă pe piața energiei. Autoritățile au amânat deocamdată decizia de a opri și reactorul 2 de la centrala nucleară Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării. Însă pericolul nu a trecut, dimpotrivă. 

FK Auda - FCSB 4-1. Rușine istorică: ”Roș-albaștrii”, eliminați din Europa cu 7-3 la general de o echipă necunoscută

FCSB a fost învinsă și în meciul retur din Conference League, după ce în prima manșă a pierdut cu 3-2, iar ”roș-albaștrii” suferă o eliminare rușinoasă din Europa. Meciul FK Auda - FCSB s-a terminat cu scorul de 4-1, un neveromisil 7-3 la general.