Moarte suspecta in Alba: un barbat cu dizabilitati, gasit decedat in casa

×
Publicitate

Dupa o viata chinuita, traita intr-un scaun cu rotile, un barbat din Alba Iulia a fost gasit mort in garsoniera sa. Avea doar 44 de ani, asa ca rudele se gandesc la o posibila crima.

Barbatul locuia singur, dar avea doua surori in Alba Iulia. Cand au vazut ca nu da niciun semn de viata, femeile i-au batut la usa. L-au gasit prabusit pe jos, in baia garsonierei sale. Vecinii, primii luati la intrebari, nu auzisera nimic suspect.

In timp ce politistii erau la fata locului pentru cercetari, un vecin a zarit in multime un barbat despre care stia ca bause impreuna cu victima, in urma cu doua zile. Oamenii legii l-au legitimat si au gasit, se pare, in buzunarul lui, o cheie de la garsoniera victimei. Imediat l-au dus la audieri.

Pana cand nu primesc rezultatele necropsiei, politistii nu pot exclude varianta unei crime.

Articol recomandat de sport.ro
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Citește și...
Barbat de 72 de ani, spulberat de un autoturism, in judetul Bistrita Nasaud

Accidentul s-a produs marti seara, pe Drumul National 17, cand omul a incercat sa traverseze soseaua, intr-o localitate.

O fetita de 2 ani a ars de vie, din neglijenta mamei sale

Copilul locuia impreuna cu mama ei si alti cativa oameni ai strazii, intr-o baraca improvizata din Capitala.

Adrian Nastase, la iesirea de la DNA: Este la fel ca la tango

"Am castigat un nou mandat de deputat si evident ca trebuia sa fiu chemat la DNA", asta a declarat Adrian Nastase, miercuri, la iesirea de la Directia Nationala Anticoruptie.

Recomandări
Scădere abruptă a inflației în iulie, cel mai redus nivel din ultimul an. Unde au existat scumpiri serioase

Ritmul scumpirilor a început să se domolească. Rata anuală a inflației a scăzut abrupt în iulie, cu 2,2 puncte procentuale, la 8,16%, de la 10,42% în iunie.

CCR dezbate azi noua lege ANI, care îi vizează pe Dominic Fritz și Mirabela Grădinaru. Nicușor Dan, PNL și USR au contestat-o

Curtea Constituţională a României dezbate, miercuri, sesizările formulate faţă de legea privind modificarea şi completarea unor acte normative în domeniul integrităţii. 

Accident înfiorător provocat de un tânăr fără permis, în Dâmbovița. Nimeni nu a supraviețuit

Un tânăr fără permis a provocat o tragedie de proporții, marți noapte, în județul Dâmbovița. Cu un pasager pe locul din dreapta, a intrat în depășire și a spulberat, cu mașina, 3 oameni care mergeau pe marginea drumului. Ulterior, vehiculul s-a răsturnat.