La un pas de moarte! Masina in care se aflau 3 persoane, spulberata de tren

×
Publicitate

Doar norocul i-a salvat de la moarte sigura pe cei trei tineri din Buhusi, judetul Bacau. Masina in care se aflau a fost spulberata luni seara de un tren, la un punct de trecere de cale ferata.

De vina ar fi fost poleiul, spun victimele care sustin ca, desi au oprit la timp, automobilul a patinat pe gheata si a ajuns pe linie. Anchetatorii cred insa ca soferul nu s-a asigurat.

Cei trei se intorceau acasa dupa ce isi vizitasera un prieten intr-un cartier de la marginea orasului Buhusi. La punctul de trecere a caii ferate insa masina lor a fost izbita de trenul personal care venea de la Piatra Neamt.

Din cauza ranilor grave, unul dintre tineri, in vasrta de 20 de ani, a fost spitalizat la Bacau si se afla la terapie intensiva. Se afla pe scaunul din dreapta soferului, atunci cand automobilul a fost lovit de tren.

In schimb, soferul in varsta de 36 de ani si celalalt pasager au scapat cu rani usoare si au fost spitalizati la Buhusi. Starea lor este stabila, anunta doctorii.

Conducatorul auto urmeaza insa sa raspunda intrebarilor politistilor. Daca oamenii legii il vor gasi vinovat pentru accident, el ar putea fi acuzat de vatamare corporala si neasigurare la schimbarea directiei de mers.

Politistii continua cercetarile pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
A cazut in gol de pe bloc incercand sa intre in casa pe geam

UPDATE: Un moment de ratacire i-a adus sfarsitul unui barbat de 52 de ani din Constanta. Luni seara, el a cazut in gol de pe blocul de trei etaje in care locuia.

Prins de politisti in timp de fura cabluri de pe un mall

Inca un episod din seria furturilor de cupru s-a consumat luni noapte, in Capitala. Jandarmii au surprins un barbat care se chinuia sa umple portbagajul masinii cu cablurile furate de pe santierul unui mall.

Sotul a pus 40.000 de euro intr-o cizma veche. Harnica, sotia a aruncat-o!

Scenariu de film indian, dar la noi, in Alba Iulia. Un barbat a simtit ca ii crapa capul de nervi, dupa ce nevasta a aruncat la gunoi cizmele vechi, in care tineau toti banii familiei - 40.000 de euro. Povestea abia incepe!

Recomandări
Stare de alertă în Slobozia. Apa din stația de epurare avea poluanți de până la 72 de ori peste limita legală

Autoritățile au declarat stare de alertă pentru 30 de zile în municipiul Slobozia și în patru comune limitrofe, după ce autorizația de mediu a operatorului de apă-canal a fost suspendată pentru șase luni.

Cum arată noua variantă a legii salarizării. Valoarea de referință a fost redusă la 4.000 de lei, de la 4.100 - Surse

Proiectul noii legi a salarizării care a ajuns, joi, pe masa liderilor politici, stabileşte valoarea de referinţă privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice la 4.000 lei, începând cu 1 decembrie 2026, cu posibilitatea de majorare în 2027.

Zelenski: „Ucraina are nevoie de rachete pentru sistemele Patriot. Nu vorbim despre cadouri. Suntem pregătiți să cumpărăm”

Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, afirmă că țara sa are nevoie de rachete pentru sistemele Patriot, după recentul atac rusesc. „Nu vorbim despre cadouri. Ucraina este pregătită să cumpere armamentul”, a subliniat liderul de la Kiev.