Ce se va întâmpla cu Felix Zwayer, arbitrul de la meciul România - Olanda. Decizie cât se poate de clară luată de UEFA

felix zwayer

Germanul Felix Zwayer, care a arbitrat meciul România - Olanda şi a fost rezervă la partida "tricolorilor" cu Slovacia, de la EURO 2024, va conduce semifinala dintre Olanda și Anglia.

Arbitrul a fost criticat de unii suporteri români pentru felul în care a condus de la centru partida dintre „tricolori” și jucătorii din Țările de Jos, mai ales pentru că nu ar fi taxat unele intrări destul de dure ale olandezilor cu cartonașele galbene cuvenite.

El va fi ajutat la cele două linii de conaţionalii săi, Stefan Lupp şi Marco Achmuller, iar rezervă va fi Daniel Siebert.

În Camera VAR se vor afla Bastian Dankert, Christian Dingert şi Marco Fritz.

Meciul Olanda - Anglia din semifinale EURO 2024 va avea loc, miercuri, de la ora 22:00, la Dortmund, şi va fi transmis în direct de  PRO TV și VOYO

Preşedintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, a estimat că suspendarea pentru două meciuri dictată împotriva fotbalistului turc Merih Demiral pentru un gest controversat la EURO 2024 este una pur politică.

Anglia învinge Elveția la loviturile de departajare și se califică în semifinalele Euro 2024, după un meci modest în care primul șut pe poartă a venit în minutul 80.

Mesajul emoționant transmis de tricolori pentru suporteri: „Nu a fost să fie. Ne e dor de voi”

Echipa naţională a postat, pe pagina oficială de Facebook, un mesaj de mulţumire către suporteri, sâmbătă, în ziua în care tricolorii ar fi jucat în sferturile Euro 2024 dacă s-ar fi calificat.

Ce a declarat selecționerul Angliei înainte de meciul cu Elveția de la EURO 2024. „Mă aştept să jucăm bine”

Selecţionerul Angliei, Gareth Soutghate, a declarat că nu este "îngrijorat" înaintea meciului cu Elveţia, din sferturile de finală ale EURO 2024, chiar dacă este conştient că elevii săi vor înfrunta o echipă "excelentă" şi cu idei "clare".

EURO 2024. Franţa s-a calificat în semifinale, după o victorie la penalty-uri cu Portugalia (5-3)

Franța elimină Portugalia și se califică în semifinale, unde va da peste Spania. Meciul din sferturile de finală ale EURO 2024 a fost transmis în direct de PRO TV și VOYO

Cine și-a depus candidatura la alegerile prezidențiale pe ultima sută de metri. A fost aglomerație la BEC

Până sâmbătă seară, în cursa pentru Cotroceni se înscriseseră 12 candidați. Pe lângă Marcel Ciolacu și Ludovic Orban, pe listă erau Nicolae Ciucă, din partea PNL, Elena Lasconi - USR, și George Simion, liderul AUR.

E cod portocaliu de inundații, de duminică dimineață. Care sunt zonele afectate

Codul portocaliu de inundații a fost emis duminică dimineață de Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor (INHGA). Atenționarea cod portocaliu de inundaţii vizează, până duminică la prânz, râuri care traversează patru judeţe.

Deja s-a întâmplat a doua oara în ultimele zile. Un individ bolnav psihic a atacat o femeie, la Craiova. Sora îl externase

Un individ bolnav psihic a atacat o femeie în Craiova, după ce fusese scos din spital pe semnătura surorii sale. Este al doilea caz de acel fel numai săptămâna aceasta.