Mesajele in strainatate, mai ieftine de anul viitor

×
Publicitate

Comisia Europeana a promis cu fermitate ca, din 2009, vom plati mai putin pentru mesajele trimise in strainatate.


In acest moment, pretul pentru un mesaj text trimis in strainatate este, in medie, de 28 de eurocenti. Oficialii de la Bruxelles vor ca peste patru ani sa reduca si tarifele pentru apelurile efectuate in regim roaming. 

Facturarea la secunda pentru apelurile primite si facturarea de la secunda 31 pentru apelurile efectuate vor fi, de asemenea, obligatorii in viitor.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”
Citește și...
Cursul oficial BNR, la un maxim istoric. Criza politică depreciază moneda națională de pe o zi pe alta

Moneda naţională s-a depreciat joi, în raport cu euro, care a fost calculat de Banca Naţională a României (BNR) la 5,1417 lei, în creştere cu 4,13 bani (0,8%) faţă de cotaţia precedentă, de 5,1004 lei, înregistrând un nou maxim istoric.

Cotațiile petrolului au atins valoarea maximă de la începutul războiului din Iran. Cu cât se vinde acum un baril Brent

Un baril de țiței Brent a atins 119,71 dolari, cel mai ridicat preț de la începutul conflictului cu Iranul. Valoarea maximă anterioară fusese de 119,50 dolari, înregistrată pe 9 martie. 

Românii rămași fără job în străinătate ar putea primi șomaj de la statul unde au muncit

După 10 ani de negocieri, cei care au muncit legal într-o țară din UE și au plătit contribuții acolo, vor primi mai ușor drepturile sociale din acea țară, chiar dacă se întorc în România sau se mută în alt stat UE.

Recomandări
Proiectul care interzice cumulul pensie-salariu la stat a fost adoptat de Guvern. Bolojan: „La Parlament în regim de urgență”

Guvernul a adoptat, în şedinţa extraordinară de joi, proiectul de lege care interzice cumulul pensiei cu salariul la stat.

Ninge în centrul României, la final de aprilie. Utilajele de deszăpezire au fost scoase pe drumurile montane în două județe

Un val de aer rece a cuprins România, iar la munte a nins din nou și s-a așternut zăpada. Temperatura este cu circa 10 grade mai coborâtă decât normalul perioadei, iar vântul care bate cu putere face ca frigul să pară și mai pătrunzător.

Bolojan: Exemplu de ce înseamnă să îţi baţi joc de banul public nefăcând investiţii - Hidroelectrica. A preferat profiturile

Premierul Ilie Bolojan afirmă că sistemele guvernamentale au tolerat blocarea accesului furnizorilor în sistemul de energie, prin eliberarea unor autorizaţii de racordare scriptice către companii care nu au angajaţi.