Garsoniere confort 1 de la 60.000 de euro, in Bucuresti

60169477

Pretul garsonierelor confort 1 din cartiere precum Rahova, Titan, Dristor sau Pajura din Capitala a ajuns la 60.000 de euro, potrivit unei monitorizari realizate de AnunturiParticulari.ro asupra site-urilor si publicatiilor cu oferte imobiliare.


Potrivit acestui studiu, preturile garsonierelor, apartamentelor cu doua si trei camere au cunoscut o usoara scadere pe parcursul lunii octombrie, comparativ cu septembrie, in timp ce apartamentele cu patru camere s-au scumpit cu aproape 9%, tinand cont de oferte. 

Pretul mediu al garsonierelor din Bucuresti a fost in octombrie de 68.800 euro, pentru apartamentele cu doua camere era solicitat un pret de 106.000 euro, 147.000 de euro pentru trei camere si 204.000 de euro pentru patru camere.

Mai multe despre acest subiect pe www.zf.ro.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Inflatia pusa la dospit. Preturile au crescut deja!

Preturile de consum au crescut in octombrie cu 1,06%, fata de 0,4% in septembrie pe fondul scumpirii semnificative a serviciilor si a produselor alimentare, iar rata anuala urca usor la 7,39%, comparativ cu 7,3% in luna precedenta.

Wall Street-ul din nou la pamant!

Bursa de la New York a inchis luni in scadere din cauza temerilor investitorilor legate de performantele companiilor intr-un climat economic din ce in ce mai dificil.

Bursa se impotmoleste din nou, scaderi cu 2% in deschiderea sedintei

Bursa a scazut cu 2,12% la deschiderea sedintei de marti cu un ritm mai alert pe actiunile celor cinci societati de investitii financiare (SIF), ale caror cotatii au pierdut in medie 4,19% din valorile de luni.

Recomandări
”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

Nicușor Dan a promulgat legea care șterge anumite datorii la TVA, inclusiv dobânzi și penalități. Cine beneficiază

Preşedintele Nicuşor Dan anunţă, marţi, că a promulgat o lege importantă care corectează o inechitate produsă în aplicarea regimului TVA şi vine în sprijinul contribuabililor afectaţi.