Criza financiara reduce pretul la electronice

×
Publicitate

Afectata puternic de recesiune, piata electronicelor a lasat garda jos, mai bine zis, preturile. Iar tactica a prins rapid chiar si la noi.

Romanii isi iau acum plasme si tehnologii de ultima ora, la jumatate de pret fata de acum un an sau doi.

Iar cand vine vorba de confortul si mandria lui, romanul nu se uita la bani, mai ales ca magazinele sunt pline de oferte.

Televizoarele cu tub sau video-playerele aproape ca au disparut, iar locul lor s-au instalat rapid lcd-uri, dvd-playere sau sisteme dedicate pentru filme de inalta definitie.

Printre atatea marci si oferte, care mai de care mai interesante, este usor sa tii minte si de ce ai venit la magazin. Insa daca vreti ceva din cea mai noua tehnologie la un pret cat mai bun, eliminati pretul cel mai mare si cel mai mic si apoi alegeti.

Pana la jumatate. Atat au scazut preturile fata de 2008.

Odata lansata orice tehnologie se ieftineste dupa primul an pe piata, apoi si criza financiara a contribuit din plin.


Articol recomandat de sport.ro
"FIFA, organizație mafiotă. Argentina, ajutată!" Cristiano Ronaldo a reacționat și stârnește o mare controversă
"FIFA, organizație mafiotă. Argentina, ajutată!" Cristiano Ronaldo a reacționat și stârnește o mare controversă
Citește și...
Oamenii de afaceri din AmCham trag un semnal de alarmă: ”România traversează un moment decisiv pentru credibilitatea sa”

Camera de Comerț Americană în România, AmCham Romania, avertizează că, ”din perspectiva mediului de afaceri, România traversează un moment decisiv pentru credibilitatea sa”.

Noua lege a salarizării îngheață veniturile a peste 400.000 de bugetari. Unii vor aștepta ani întregi majorările

Noua lege a salarizării duce la înghețarea veniturilor, în următorii ani, a peste 400.000 de angajați din sectorul public, potrivit calculelor Profit.ro. 

Ryanair: „Nu există o lipsă de turişti, însă războiul cu Iranul a redus profitul companiei”

Compania aeriană Ryanair avertizează că transportatorii europeni mai slabi financiar vor avea parte de „o iarnă dificilă”, după scăderea profitului și creșterea costurilor cu combustibilul.

Recomandări
Un petrolier cu gaz petrolier lichefiat a explodat și arde în apropiere de Sulina. Se pare că trei drone ar fi lovit nava

Incident extrem de grav în Marea Neagră, în apropiere de portul Sulina. Un petrolier încărcat cu aproape 3.800 de tone de gaz petrolier lichefiat a explodat și arde în largul coastelor României, la 40 de km depărtare de țărm.

„Lumi ideale nu există, dar putem tinde spre ele”. Cea mai bună șahistă a României, despre o Ungarie cu Polgár președintă

Marea maestră Irina Bulmaga spune că Judit Polgár are calitățile necesare pentru a deveni un simbol al unei Ungarii moderne, după ce fosta campioană mondială a refuzat funcția de președintă a țării.

PSD propune ”comisie de criză”, iar PNL vrea ca parlamentarii să fie chemați din vacanță pentru PNRR: ”Miza e importantă”

După apelul lansat de PSD, luni, 20 iulie, preşedintele Senatului, liberalul Mircea Abrudean, a transmis și el, marți, că România ar putea închide jaloanele restante din PNRR până la sfârșitul lunii iulie, dacă ar exista voință politică.