A murit inecat in canalul Dunare - Marea Neagra, cu cateva zile inainte de majorat. Un pariu i-ar fi adus sfarsitul

×
Publicitate

Un tanar de 17 ani din Constanta, care a mers duminica la scaldat in canalul Dunare - Marea Neagra, s-a inecat in zona podului de la Murfatlar. Venise la scaldat impreuna cu mai multi prieteni.

Martorii spun ca ar fi pus un pariu cu ceilalti baieti ca poate traversa inot canalul, dar la un moment dat, probabil din cauza oboselii, nu a mai reusit sa inoate si a disparut in apa. Prietenii sai au cerut imediat ajutor la 112. Dupa doua ore scafandrii i-au adus trupul neinsufletit la mal.

Baiatul urma sa-si serbeze majoratul peste cateva zile.

tanar inecat


 

Articol recomandat de sport.ro
Ce face Kayla Simmons, la 30 de ani, după ce s-a lăsat de volei
Ce face Kayla Simmons, la 30 de ani, după ce s-a lăsat de volei
Citește și...
Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Recomandări
LIVE TEXT: Dronă a Rusiei, prăbușită în orașul Galați. MApN anunță că a detectat alte ”fragmente” în județul Tulcea

În Galați, pentru prima dată de la începutul conflictului din țara vecină, fragmente dintr-o dronă militară au căzut într-o gospodărie din oraș, în noaptea de sâmbătă spre duminică. 

A treia zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Carburanţii au ajuns la preţuri record după majorări succesive

Carburanţii s-au scumpit sâmbătă noaptea în toate staţiile de alimentare. Cele mai mari creşteri de preţuri sunt în staţiile Rompetrol, 20 de bani/l la benzină şi 15 bani la motorină, şi în cele MOL, de 20 de bani la diesel şi 13 bani la benzină.

De ce nu a putut fi doborâtă drona rusească ajunsă în Galați. Armata anunță rearanjarea apărării la granița cu Ucraina

Ministrul Apărării a anunțat că Armata analizează rearanjarea sistemelor de apărare ale României de la granița cu Ucraina, după ce o dronă rusească s-a prăbușit în orașul Galați. Drona nu a putut fi doborâtă pentru că zbura la altitudine prea mică.