Profesor din Suceava filmat în timp ce alerga prin clasă un elev cu un mop. Cum se apără

×
Publicitate

Un profesor de gimnaziu din judeţul Suceava riscă să rămână fără catedră, după ce a alergat prin clasă un elev cu un mop. Incidentul a fost filmat chiar de către colegii adolescentului.

Băiatul de clasa a VII-a susţine că dascălul i-ar fi dat şi o palmă.

În imagini se vede cum profesorul de franceză agită un mop, în timp ce încearcă să îl ajungă din urmă pe elev, printre bănci. Unii dintre ceilalţi copii sunt speriaţi, iar alţii se amuză.

Se pare că episodul a început după ce dascălul i-ar fi reproşat elevului că nu avea manual. Băiatul ar fi desfăcut apoi o sticlă cu apă, pe care dascălul i-a luat-o şi ar fi vărsat-o pe copil şi pe jos.

Apoi i-a cerut elevului să şteargă podeaua. Adolescentul ar fi făcut asta, dar bărbatul tot nu s-a calmat. L-ar fi lovit cu palma şi ameninţat apoi cu mopul, susţine elevul.

Profesorul n-a vrut să comenteze întâmplarea. El este cercetat disciplinar în şcoală şi riscă inclusiv desfacerea contractului de muncă.

În ultimii ani, bărbatul a mai fost sancţionat de 3 ori pentru diverse abateri disciplinare.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Ambulanță în flăcări după ce s-a întors din misiune. Vehiculul s-a făcut scrum

O ambulanţă a ars ca o torţă miercurri noapte, chiar în curtea Serviciului Judeţean Botoșani. Maşina se întorsese din misiune cu o oră înainte şi - după ce a fost parcată, a fost conectată la o priză pentru încărcarea echipamentelor medicale.

Un cal a îngenuncheat în faţa statuii lui Mihai Viteazul, la ceremoniile de la Sf. Gheorghe

Un cal negru care a îngenuncheat în faţa statuii voievodului Mihai Viteazul a fost vedeta manifestărilor organizate, joi, la Sfântu Gheorghe, cu prilejul aniversării a 160 de ani de la Unirea Principatelor Române.

Un copil de 6 ani a murit lovit de o butelie de oxigen aruncată la gunoi

Un copil de 6 ani şi-a pierdut viaţa, joi, după ce a fost lovit de o butelie de oxigen care era aruncată la o ghenă de gunoi de pe o stradă din municipiul Hunedoara.

Recomandări
Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri. 

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.