Misiune dificila pentru pompieri dupa ce o fabrica de cherestea, din sectorul 6 al Capitalei, a fost mistuita de flacari

×
Publicitate

O fabrica de cherestea din Sectorul 6 al Capitalei a fost cat pe ce sa se transforme in scrum joi noapte.

Anexa in care statea paznicul a luat foc, iar flacarile pareau de neoprit.

Ionel Soloman, ISU Bucuresti : "Un incendiu de depozit. Ne-am deplasat cu sase autospeciale si am constatat ca arde un vagon, am intervenit si am lichidat incendiu. Au fost posibilitati sa se extinda, dar am intervenit destul de repede si am limitat aceste posibilitati."

Paznicul a reusit sa iasa nevatamat din anexa invaluita de flacari, dar a suferit un atac de panica. Acum insa, este in afara oricarui pericol.

Intre timp, pompierii s-au chinuit sa stinga parjolul care ameninta sa ajunga si la depozitul de cherestea.
Misiunea a fost cu atat mai dificila cu cat in anexa cuprinsa de foc se afla si o butelie. Din fericire, militarii au reusit sa o recupereze rapid.

Cei de la ISU au inceput acum o ancheta pentru a afla din ce cauza a izbucnit incendiul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
Presedintele Comisiei Europene, discurs in Parlamentul Romaniei. Jean Claude Juncker l-a pupat pe frunte pe Traian Basescu

Presedintele Comisiei Europene, Jean Claude Juncker, se afla in Parlamentul Romaniei, unde a tinut un discurs in plenul reunit, intitulat "Viitorul Europei".

Casa pentru maimute care a costat 500.000 euro si inca nu e gata. Metrul patrat, mai scump decat intr-un cartier rezidential

V-ati imaginat vreodata ca o casa pentru maimute ar putea fi mai scumpa decat una pentru oameni? Ei bine se intampla la Galati, unde un adapost facut la gradina zoologica a costat o jumatate de milion de euro.

Cu trei saptamani inainte de inceputul verii, la munte este iarna. Locuitorii din Brasov s-au trezit cu zapada pe case

In satele aflate la peste 1300 de metri altitudine din judetul Brasov a nins, iar zapada a acoperit acoperisurile caselor. Oamenii au facut focul in sobe, mai ales ca la noapte sunt asteptate temeperaturi sub zero grade.

Recomandări
Diana Buzoianu: Romsilva a introdus premierea colectivă în contract, încălcând recomandările Curții de Conturi

Diana Buzoianu, ministrul interimar al Mediului, a dezvăluit miercuri o nouă neregulă la Romsilva privind premierea colectivă.

NATO răspunde după informațiile că Iranul ar putea ataca ținte militare americane din Europa: „Suntem pregătiți”

Alianţa Nord-Atlantică este pregătită să abordeze orice ameninţare şi va face întotdeauna tot ce este necesar pentru a-şi apăra aliaţii, a declarat miercuri un oficial al NATO, relatează Reuters.

Un medic rezident a murit după ce s-a aruncat de la etaj la Spitalul Universitar din București

Un medic rezident care efectua un stagiu de pregătire la Spitalul Universitar de Urgență București a murit miercuri. Reprezentanții unității medicale confirmă că decesul a survenit în urma unui act suicidar.