Garda Financiara a pus sigiliu pe un restaurant din Bucuresti

×
Publicitate

Garda Financiara a pus, vineri seara, sigiliu pe un cunoscut restaurant din Capitala. Inspectorii au facut un control si au vazut ca nu toti banii incasati erau inregistrati, asa ca au decis sa-l inchida, cel putin pentru o seara.

Inspectorii Garzii Financiare spun ca angajatii se asigurau astfel ca le intra in buzunare si 1.000 de lei pe zi.

Daca se dovedeste ca acesta era practica obisnuita, administratorul si angajatii risca amenzi consistente.

Articol recomandat de sport.ro
Madelene Wright și-a înnebunit fanii cu ultima postare: ”Tipul meu favorit de terapie”
Madelene Wright și-a înnebunit fanii cu ultima postare: ”Tipul meu favorit de terapie”
Citește și...
Motorina standard a scăzut cu mult sub 9 lei în a treia zi consecutivă de ieftiniri la carburanți. Noile prețuri la pompă

Deschiderea Strâmtorii Ormuz pentru câteva ore a avut efecte și în România. La unele stații de carburant, prețul motorinei a scăzut sub 9 lei. 

Un bărbat din Sebeș a murit după ce s-a tăiat singur cu drujba

Un bărbat în vârstă de 48 de ani, din municipiul Sebeş, a decedat, sâmbătă, după ce, în timp ce se afla într-o anexă a locuinţei, s-ar fi tăiat cu o drujbă, a anunţat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Alba.

Persoane necunoscute au dat foc casei lui Mircea Dinescu. Locuința din Cetate a fost complet distrusă

Poliţiştii din judeţul Dolj au deschis o anchetă după ce locuinţa lui Mircea Dinescu din comuna Cetate a fost incendiată, prejudiciul fiind de 100.000 de euro. Autorul faptei este căutat.

Recomandări
S-a deschis focul în Strâmtoarea Ormuz la scurt timp după ce Iranul a preluat din nou controlul. Cine ar fi apăsat pe trăgaci

Cel puţin două nave comerciale au raportat că au fost lovite de focuri de armă în timp ce încercau să traverseze Strâmtoarea Ormuz sâmbătă, imediat după ce Iranul a anunţat că îşi consolidează din nou controlul asupra acestei căi navigabile cruciale.

Scenariul prin care s-ar putea ajunge la alegeri anticipate. Mesajul transmis de Sorin Grindeanu

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat că cel mai recent a avut o întâlnire, la o cafea, cu premierul Ilie Bolojan, joi dimineaţă. Despre alegerile anticipate, el a precizat că dacă vor pica trei guverne, se va putea ajunge şi la acest scenariu.

Carburanții s-au ieftinit în România după deschiderea temporară a strâmtorii Ormuz. Prețurile de la pompă

Deschiderea Strâmtorii Ormuz pentru câteva ore are deja efecte în România. La unele stații de carburant, prețul motorinei a scăzut sub 9 lei. Cât costă cel mai ieftin litru de motorină și de benzină sâmbătă, 18 aprilie.