Doi răniți, în urma unui accident provocat de o șoferiță

×
Publicitate

O persoană a ajuns la spital, iar alta a fost rănită ușor în urma unui accident care a avut loc la ieșirea din Sfântu Gheorghe spre Brașov.

O mașină a izbit în spate un autoturism care voia să vireze la stânga. Primele date arată că vinovată ar fi șoferița care nu a respectat distanță față de vehiculul din față, iar când acesta a încetinit, nu a mai putut evita impactul.

Femeia a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale, în timp ce celălalt șofer a primit ajutor la fața locului. Polițiștii au deschis în acest caz un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
Prima zi de proteste după adoptarea Codului penal. În Brașov, oamenii au traversat fără oprire, blocând traficul

Adoptarea noului Cod Penal a provocat proteste în mai multe orașe din țară. Oamenii au ieșit din case revoltați și și-au strigat nemulțumirile în stradă.

Femeie care se afla într-o ambulanță, agresată. Oamenii spun că ademenește copiii

A fost tărăboi, miercuri noapte, în apropiere de Gara de Nord din Capitală. Mărul discordiei este o ambulanță cumpărată din străinătate în care se afla o femeie, despre care oamenii din zonă spun că le-ar face rău copiilor.

Bărbat surprins de un mal de pământ în Sibiu. Pompierii au reuşit să-l scoată

Un bărbat a fost surprins de un mal de pământ, miercuri seară, în timp ce efectua lucrări în municipiul Sibiu. Trei echipaje de pompieri au intervenit la faţa locului şi au reuşit să-l scoată, bărbatul fiind conştient.

Recomandări
Ședință la Cotroceni după ce Comisia Europeană a respins legea salarizării. Ce probleme are proiectul în forma actuală

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni joi, la Palatul Cotroceni, cu liderii din fosta coaliţie guvernamentală şi miniștrii demiși ai Finanţelor şi Fondurilor Europene, pentru a discuta despre stadiul proiectelor finanţate prin PNRR.

Parlamentarii s-au răzgândit, la trei ani după ce au votat pentru examen de admitere la liceu. Acum vor să amâne concursul

Admiterea la liceu, pe care unitățile de învățământ au varianta de a o organiza din 2027 după Evaluarea Națională, ar putea fi amânată. Asociațiile de elevi, părinți și ONG-urile reclamă că acest examen produce inechități.

Calculele Ministerului Educației. Câți bani ar economisi dacă ar tăia din bursele copiiilor orfani și din familii sărace

Propunerea de a tăia bursele școlare în vacanță este criticată. Zeci de organizații neguvernamentale atrag atenția că mii de copii ar putea fi nevoiți să renunțe la cursuri.