Bonă nepaleză, atacată de violator pe stradă, în Găești. Ce i-a spus bărbatul

×
Publicitate

Experienţă traumatizantă pentru o bonă de 29 de ani, din Nepal. Femeia, care se afla pe o stradă din Găeşti, Dâmboviţa, împreună cu fetiţele gemene de care are grijă, a fost atacată de un un recidivist, nu de mult eliberat din penitenciar.

Victima povesteşte că necunoscutul a început să o atingă în zonele intime şi ar fi vrut să o violeze. Cu greu biata femeie a reuşit să scape de el. Un jandarm l-a surprins apoi pe individ în alt cartier, în timp ce făcea gesturi obscene în public.

Individul are 51 de ani şi a mai stat după gratii 7 ani, pentru viol. Bărbatul este bănuit că ar fi agresat sexual pe stradă o tânără, originară din Nepal, care lucrează ca bonă pentru o familie din Găeşti. Femeia povesteşte că plimba cu căruciorul gemenele de 2 ani, pentru care a fost angajată, când s-a trezit atacată de la spate.

Bona: ”M-a prins pe la spate, m-a atins, m-a întors şi am văzut că avea pantalonii daţi jos, era dezbrăcat. M-a întrebat în româneşte - vrei, vrei? I-am spus că o să sun la poliţie, a vrut iar să mă prindă.”

Imediat după atac, agresorul a luat-o la fugă, dar un jandarm care se afla la fereastra apartamentului său l-a văzut în ipostaze pornografice.

Plutonier major Mihail Pascaliu: ”Am observat o persoană de sex masculin care făcea semne obscene, se afla foarte aproape de nişte copii care se jucau în parcare. Am coborât, l-am întrebat de ce face asta şi m-a întrebat ce mă interesează pe mine.”

Rudele copiilor sunt șocate de cele petrecute.

Suspectul a fost încătuşat şi este cercetat pentru ultraj contra bunelor moravuri. El a fost reţinut de poliţişti pentru 24 de ore. Şi-a petrecut noaptea în arestul Poliţiei Dâmboviţa. Magistraţii au decis însă să fie cercetat sub control judiciar pentru următoarele 60 de zile.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
FOTO Mercedes s-a dat peste cap pentru noul C-Class: ”Cel mai puternic și mai sportiv pe care l-am făcut vreodată”
Citește și...
Constanța, animată în primul weekend al programului „Litoralul pentru Toți”. Mii de turiști au acaparat faleza Cazinoului

Soare cât vezi cu ochii, apă turcoaz și o atmosferă ca în plin sezon estival. La Constanța, sâmbătă, turiștii s-au bucurat de vremea superbă și au umplut faleza Cazinoului cu entuziasmul lor.

Vremea rea nu i-a ținut pe bucureșteni în case. Calea Victoriei a rămas plină de viață chiar și pe ploaie și vânt

O ploaie scurtă de primăvară nu a dat peste cap planurile de weekend ale bucureștenilor, sâmbătă seară.

Alertă în Capitală, după un incendiu violent în Ferentari. Flăcările s-au extins rapid la mai multe locuințe în toiul nopții

Un incendiu violent a izbucnit, duminică dimineață, în Sectorul 5 al Capitalei. Flăcările au distrus mai multe locuințe, iar pompierii s-au văzut nevoiți să suplimenteze numărul de autospeciale.

Recomandări
România rămâne pe lista investitorilor, dar ratingul de țară depinde de politicieni. Ce ar însemna statutul de țară „junk”

România riscă să fie retrogradată în categoria țărilor nerecomandate investițiilor din cauza crizei politice, dacă aceasta se prelungește. 

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Șoferii cu mașini vechi ar putea plăti cu până la 30% mai mult

De la 1 iulie se scumpește rovinieta. Ministerul Transporturilor a lansat în dezbatere publică noile tarife pentru cei care vor circula pe drumurile naționale.

Performanță uriașă pentru România: Alexandra Căpitănescu a terminat pe podium Eurovision 2026. Bulgaria e marea câștigătoare

Cântăreaţa Dara a adus, sâmbătă seara, Bulgariei prima victorie la Concursul Eurovision, cu piesa „Bangaranga”, un imn al petrecerii şi al emancipării. România, prin Alexandra Căpitănescu cu piesa "Choke Me", s-a clasat pe locul trei.