Un rus i-a rupt mainile sotiei pentru ca nu l-a certat cand a venit beat acasa. "Era profund frustrat de lipsa ei de reactie"

61896255
Siberian Times

Incident uluitor intr-un oras minier din Siberia, unde un barbat si-a atacat violent sotia fiindca era prea calma.

Un barbat de 33 de ani din orasul minier Leninsk-Kuznetski din Siberia risca pana la 5 ani de inchisoare dupa ce si-a atacat cu o spumiera de metal, rupandu-i ambele maini. Omul a dat vina pe schimbarea de comportament a femeii. Aceasta obisnuia sa-l critice si sa-l cicaleasca pentru orice greseala sau neatentie, spune barbatul, insa dupa ce a inceput sa ia medicamente anti-stres, a devenit extrem de calma.

„Nu avea niciun fel de reactie”, se plange atacatorul, care recunoaste ca a venit acasa tarziu, beat. „Sotia nu s-a enervat, nu i-a spus nimic”, afirma un purtator de cuvant al politiei. „El nu a putut suporta ca ea sa fie atat de calma, asa ca a atacat-o. Era profund frustrat de lipsa oricarui comentariu critic”.

Dandu-si apoi seama ce a facut, barbatul a chemat imediat ambulanta. El a fost apoi retinut si risca pana la 5 ani dupa gratii

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
Nicușor Dan și varianta cu 4 guverne a 6 luni: ”E ridicol”. Despre acuzația că încearcă să salveze PSD: ”Exaltarea nu e bună”

Nicuşor Dan a declarat joi despre varianta cu patru guverne succesive, că e cumva ridicol să ai patru guverne în 2 ani şi să faci un program pentru asta, el precizând că nu există în momentul de faţă o soluţie, nici măcar pentru un guvern de armistiţiu. 

Diana Șoșoacă, trimisă în judecată după ce ar fi sechestrat o jurnalistă italiană de la RAI Uno

Eurodeputata Diana Şoşoacă a fost trimisă în judecată de Parchetul General pentru săvârşirea a 4 infracţiuni de lipsire de libertate în mod ilegal după ce în decembrie 2021 ar fi sechestrat în biroul ei o jurnalistă din Italia venită să-i ia un interviu.

Degete tăiate, tentative de omor, trafic de persoane - trecutul violent al clanului din Brăila și Galați, vizat de DIICOT

Descinderi în forță în Brăila și Galați. Procurorii DIICOT și polițiștii de la Investigații Criminale au făcut 29 de percheziții într-un dosar care vizează un temut clan interlop, acuzat de fapte de o violență extremă.