Un român din Italia şi-a ucis cu sălbăticie iubita, apoi a înscenat un accident

61933068
Getty

Cazul a fost descoperit de carabinierii din Tagliacozzo, regiunea L’Aquila.

Românul, în vârstă de 52 de ani, şi-a ucis iubita cu aproape 15 ani mai tânără într-o criză de gelozie. Femeia lucra ca „badante” pentru un cuplu de bătrâni şi iniţial decesul său, survenit în noiembrie 2017, a fost tratat ca un accident: ar fi căzut pe scări. Însă ulterior legiştii au ajuns la altă concluzie, scrie AbruzzoWeb.

Pe baza petelor de sânge din locuinţă, anchetatorii au stabilit că femeia ar fi fost lovită în mod repetat cu capul de un zid, iar apoi aruncată pe scări. Carabinierii l-au reţinut pe iubitul ei, care este acuzat acum de crimă. În maşina acestuia au fost găsite pete de sânge, pe care omul le-a atribuit unei tamponări în trafic, dar ancheta a arătat că e vorba de sângele iubitei lui.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Recomandări
Nicușor Dan, discurs de 3 minute după o zi întreagă de consultări: „Am cerut partidelor să dezescaladeze retorica”

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, miercuri seară, că a cerut partidelor, la consultările avute la Palatul Cotroceni, să dezescaladeze retorica publică şi să ”se uite la viitor, ce vom face, mai mult decât la trecut”.

Ilie Bolojan caută sprijin pentru un guvern minoritar după retragerea miniștrilor PSD din Executiv

Cei din PSD caută sprijin pentru o moțiune de cenzură, iar PNL e în căutare de aliați care să susțină un guvern minoritar.

„Inspectorul Balastierelor” scoate la iveală nereguli uriașe. Sute de persoane au făcut deja sesizări

Sute de persoane au făcut deja sesizări pe platforma „Inspectorul Balastierelor”, recent lansată de Ministerul Mediului. Oamenii reclamă săpături ilegale și le cer autorităților să ia măsuri.