Cei 3 tineri care au bătut un vânzător au fost prinşi. Cui i-a mulţumit Poliţia

×
Publicitate

Poliția Capitalei a făcut apel la cetățeni pentru identificarea a trei tineri care, în noaptea de marți spre miercuri, au agresat un băbat de 53 de ani într-un magazin.

UPDATE 15:15 Cei trei tineri, cu vârste de 21, 23 şi 26 de ani, au fost prinşi miercuri după-amiază. Poliţia a anunţat că ei sunt audiați la sediul Secției 22 şi le mulţumeşte cetățenilor care s-au implicat.. "Informația care a condus la aceste persoane a venit în urma mediatizării imaginilor surprinse de camerele de supraveghere."
 

„În data de 13 februarie, în jurul orei 01,30, prin apel 112, Secţia 22 Poliţie a fost sesizată că într-un magazin de tip non-stop a izbucnit o ceartă între un bărbat şi alţi trei clienţi. Conflictul a escaladat şi cei trei l-au lovit de mai multe ori, după care au fugit. La faţa locului s-au deplasat echipaje ale secţiei de poliţie, dar şi de prim-ajutor. Bărbatul agresat a fost transportat la spital, pentru evaluare de specialitate", a transmis Direcţia Generală a Poliţiei Municipiului Bucureşti.

Pentru identificarea lor, oamenii legii au pus la dispoziţie imaginile de pe camera de supraveghere instalată în magazin. Cetățenii care îi recunosc pe cei trei să sune la 112 sau să se adreseze celei mai apropiate subunităţi de poliţie.

Cercetările sunt efectuate de Secţia 22 Poliţie sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de tulburarea ordinii şi liniştii publice, dar şi lovire sau alte violenţe.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
Norvegia reacționează dur după lovitura de proporții dată de Rusia lui Putin
Norvegia reacționează dur după lovitura de proporții dată de Rusia lui Putin
Citește și...
Bărbatul din Galați care ținea de două săptămâni în casă cadavrul iubitei sale a fost arestat. Ar fi ucis-o în bătaie

Bărbatul de 40 de ani din Galați, care ținea de două săptămâni în casă trupul neînsuflețit al partenerei sale, a fost arestat. Procurorii au ajuns la concluzia că el ar fi cel care a ucis-o în bătaie pe femeia de 59 de ani.

O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Recomandări
Trei directori din companii de stat de armament au fost reţinuţi pentru luare de mită. 500.000 de euro, găsiți la percheziţii

Trei directori din companii de stat de armament au fost reţinuţi de procurorii DNA, fiind acuzaţi că ar fi luat mită.

RO-Alert în Tulcea după o nouă alertă aeriană. Un cetăţean a anunţat că observă mai multe avioane care ar urmări o ţintă

Autorităţile au emis, vineri, în jurul prânzului, un nou mesaj RO-Alert pentru zona de nord-est a judeţului Tulcea, iar la 112 au fost primite două apeluri. Un cetăţean a semnalat că vede mai multe avioane care ar urmări o ţintă.

Secretarul general al ONU: Situaţia în Orientul Mijlociu a scăpat de sub control şi se află la marginea inimaginabilului

Conflictul din Orientul Mijlociu a ajuns într-un punct critic, iar regiunea se află „la marginea inimaginabilului”, a avertizat secretarul general al ONU, Antonio Guterres, în cadrul unei dezbateri desfășurate în Consiliul de Securitate al ONU.