Trei români arestați în Marea Britanie pentru viol în grup. Judecător: "Veți sta la închisoare mult"

61901612

Trei români au fost acuzați de viol în grup, în Marea Britanie. Oripilat de fapta lor, judecătorul le-a spus că vor sta la închisoare sigur, "rămâne să vedem cât anume".

Cei trei bărbați din România au violat o femeie în centrul orașului Newcastle. Fapta abominabilă s-a petrecut pe 2 iulie. Potrivit Chronicle Live, cei trei au forțat o femeie să intre într-o locuință, unde au agresat-o și violat-o ore în șir.

Victima fusese acostată pe stradă, după ce petrecuse o noapte cu prietenii în oraș.

Dumitru Manea, 29 de ani, Daniel Lungu și Cătălin Stan, ambii în vârstă de 19 ani, au recunoscut fapta în fața Curții Coroanei din Newcastle și își așteaptă sentința în închisoare.

Cei trei își vor afla sentința pe 9 octombrie.

Judecătorul le-a spus că trebuie să înțeleagă că vor sta în închisoare, singura problemă fiind doar lungimea pedepsei, dându-le de înțeles că pedeapsa va fi pe măsura faptei lor.

Dumitru Manea

Daniel Lungu
Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Recomandări
LIVE UDPATE, criză politică. Consultări la Cotroceni. Ilie Bolojan: ”Am avut un dialog bun cu președintele Nicușor Dan”

Preşedintele României, Nicuşor Dan, a început astăzi, la Palatul Cotroceni, primele consultări cu liderii partidelor parlamentare care au format Guvernul Bolojan.

Surse: Conducerea PSD a decis ca miniştrii social-democraţi să demisioneze din Guvern joi dimineaţă

Toţi miniştrii de la PSD îşi vor da demisia joi dimineaţă, înainte de şedinţa de Guvern. Totodată, îşi va prezenta demisia şi secretarul general al Guvernului, Radu Oprea, susțin surse din PSD citate de Agerpres.

Ilie Bolojan, lăudat de la Bruxelles pentru „curajul” de a guverna și pentru reformele asumate într-un context dificil

Preşedintele Partidului Popular European, Manfred Weber, l-a lăudat pe premierul Ilie Bolojan pentru rezultatele obţinute şi reformele asumate, subliniind că acesta are sprijinul deplin al partenerilor europeni.