Tânără găsită moartă la ieșirea din Reșița. Ce se afla la câteva sute de metri distanță

×
Publicitate

Autorităţile din Reşita sunt în alertă după ce o tânără de 29 de ani a fost găsită moartă pe un drum forestier, la ieşirea din oraş.

Femeia fusese dată dispărută în urmă cu 5 zile, timp în care a fost căutată de poliţişti. Trupul ei a fost găsit de un trecător, care a sunat la 112.

Ancheta a fost preluată de procurori şi criminalişti, care au mers la faţa locului şi au început cercetările. Informaţiile sunt puţine până acum, însă potrivit unor surse, tânăra ar avea o rană pe corp. Acest aspect arată că a avut parte de o moarte violentă, dar cauza exactă a decesului va fi stabilită abia la necropsie.

În plus, la câteva sute de metri distanţă ar fi fost găsită şi o maşină, de unde au fost luate mai multe amprente. Este posibil să fie maşina victimei.

Procurorii au deschis un dosar penal pentru moarte suspectă. Legiştii vor stabili dacă vorbim despre o crimă, sinucidere sau un accident.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Momentul șocant în care un șarpe devorează o bufniță, la fereastra unei femei. VIDEO

O femeie din Australia își bea cafeaua când a observat pene de pasăre plutind în aer. Când s-a uitat pe geam, a descoperit un șarpe uriaș care devora o pasăre care seamănă cu o bufniță.

Bebelușul scos dintr-o toaletă a murit la spital. Mama, cercetată pentru omor

Mama bebeluşului care a decedat în noaptea de luni spre marţi la Spitalul de Copii din Galaţi, după ce a fost scos dintr-o toaletă a unei case din localitatea Băleni, este cercetată de anchetatori pentru uciderea nou-născutului.

Un curier care livra mâncare a murit de epuizare. Câte ore pedalase într-o singură zi

Caz şocant în Rusia, unde un tânăr de numai 21 de ani a murit de epuizare.

Recomandări
Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. FOTO: Cum arată noul centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.