Suporter, decedat în urma unei bătăi între două galerii de fotbal

61924066
Facebook.com

Un suporter al unei echipe de fotbal din Rusia a murit după ce a fost lovit cu bestialitate în tâmplă, iar gâtul i-a fost fracturat, în urma unui conflict cu o echipă adversă.

Eduard Samyshkin, în vârstă de 23 de ani, tatăl unui copil de 5 ani, a fost ucis după ce a fost lovit în urmă unei bătăi între suporterii echipelor de fotbal FC Sibir Novorsibirsk și FC Yenesey Krasnoyarsk. El susținea echipa Sibir, conform Siberian Times

Confom informațiilor, o ambulanță a sosit de urgență la fața locului, după ce conflictual s-a încheiat. Decesul s-a produs din cauza rănilor suferite la cap, potrivit investigației. Bătaia între cele două galerii a pornit din cauza unor bannere, steaguri și eșarfe pe care suporterii echipei Sibir le-ar fi sustras, în septembrie, de la cei de la Yenisey.

 

De aceea, fanii Yenisey i-au provocat pe cei de la Sibir la bătaie pentru a le recupera.

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
Citește și...
Crimă descoperită după patru ani în Prahova. Doi tineri sunt acuzați că au ucis un bătrân pentru 1.000 de lei

O crimă oribilă a ieșit la iveală, în Prahova, la 4 ani după ce un bătrân a fost găsit inconștient în casă și a murit la spital, o zi mai târziu.

Un tânăr și-a pierdut viața după ce motocicleta pe care se afla s-a izbit de o mașină, care nu i-a acordat prioritate

Accident teribil la Oravița, în Caraș-Severin. Un tânăr a murit după ce s-a izbit cu motocicleta de o mașină, care nu i-a acordat prioritate.

Femeie moartă şi copil de cinci ani rănit grav, după ce au fost loviți de un tren în timp ce traversau calea ferată

O femeie de 70 de ani a murit, iar un copil de cinci ani a fost rănit grav, după ce au fost loviţi, luni seară, în timp ce traversau calea ferată, de un tren InterRegio care circula pe ruta Constanţa – Bucureşti.

Recomandări
Nicușor Dan, despre drona explodată la Constanța: Tehnologie nouă, suntem în proces de adaptare. Nu a existat greșeală umană

Președintele României a mers sâmbătă în Constanța, după ce vineri, în port, o dronă maritimă ucraineană s-a autodetonat. 

Putin refuză să oprească războiul, dar propovăduiește democrația: ”Asta îi sfătuiesc pe toți”. Supărat că a fost făcut bătrân

Vladimir Putin exclude categoric o întrevedere față în față cu Volodimir Zelenski. Și a condamnat tonul, pe care l-a numit „insolent”, al scrisorii deschise în care liderul de la Kiev i-a lansat invitația.

Natalie Musteață, regizoarea de origine română premiată cu Oscar, i se destăinuie Andreei Esca: ”Pare atât de absurd”

Regizoarea de origine română Natalie Musteață și partenerul ei, artistul Alexandre Singh, au câștigat anul acesta Oscarul pentru cel mai bun scurtmetraj.