O tanara de numai 23 de ani a fost gasita moarta de iubitul ei. Prima ipoteza: asfixiata din cauza unei sobe defecte

×
Publicitate

O tanara de numai 23 de ani, studenta la Arte, s-a stins sambata seara la Iasi, cel mai probabil din cauza monoxidului de carbon de la o soba defecta.

Iubitul ei este cel care a gasit-o fara suflare si a sunat disperat dupa o ambulanta. Din pacate insa, medicii nu au mai putut face nimic ca sa o salveze. Trupul neinsufletit a fost preluat de legisti, pentru efectuarea necropsiei.

Diana si Mihai erau iubiti si locuiau impreuna de aproape 2 ani. Tanara de 23 de ani, era singura acasa, cand s-a intamplat nenorocirea. Mihai a ajuns prea tarziu ca sa isi mai salveze iubita...

Vecin: "S-a asfixiat o fata de la monoxid de carbon, de la soba. Ar fi avut un opritor si probabil cand a aprins soba a uitat sa traga opritorul. Baiatul era cuminte, linistit, stiu ca erau prieteni, erau pictori amandoi."

Uniti de aceeasi pasiune - pictura - cei doi erau studenti la Universitatea de Arte "George Enescu" din Iasi. Cunoscutii lor spun ca se iubeau mult si chiar se gandeau sa-si uneasca destinele. Soarta insa nu a fost de partea lor.

La fata locului a venit un echipaj al ambulantei, mai multi politisti si criminalisti.

Luminita Bodrum, medic Ambulanţă Iaşi: "S-au instituit manevrele de resuscitare, timp de o ora, din pacate fara rezultat...fiind scoasa din mediul toxic mult prea tarziu pentru a putea fi salvata. Dupa declaratiile anturajului, pare sa fie intoxicatie cu monoxid de carbon."

Cadavrul a fost dus la morga, pentru autopsie. Numai dupa ce vor fi gata rezultatele, anchetatorii vor putea stabili in ce conditii a murit tanara.
 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Si-a ucis copilul de o luna, apoi a incercat sa dea vina pe iubit. Cum si-a justificat crima tanara de 20 de ani

O femeie din Suceava este retinuta pentru ca si-a omorat bebelusul, o fetita de o luna. Tanara si pruncul fusesera dati disparuti acum doua saptamani, dupa externarea din spital.

O familie intreaga din Pakistan a fost condamnata la moarte. Crima pe care au crezut-o a fi "onorabila"

O familie intreaga din Pakistan, adica patru persoane, a fost condamnata de magistratii unei instante la moarte, dupa ce a participat la moartea unei rude, o gravida, pe care au ucis-o din motive de onoare.

O milionara din Japonia si-ar fi ucis patru soti pentru despagubiri. "Vaduva neagra" ar fi castigat 5,3 milioane de euro

Chisako Kakehi, o japoneza de 67 de ani, a fost arestata de politisti, fiind suspectata ca si-a ucis patru soti pentru a obtine banii din asigurarile de viata si averile acestora.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.