Momentul șocant în care un zgârie-nori se prăbușește în urma unui incendiu. VIDEO

61956878

O clădire cu 26 de etaje s-a prăbușit în urma unui incendiu uriaș izbucnit în interiorul ei, în Sao Paulo, Brazilia.

Momentan, nu se știe cu exactitate câte persoane se aflau în clădire în momentul izbucnirii incendiului, însă autoritățile au avertizat că numărul victimelor va fi destul de ridicat.

Martorii au precizat că au auzit oameni care țipau după ajutor în timpul infernului.

În imaginile surprinse de câțiva martori se poate observa cum clădirea se părbușește la sol în urma unei explozii și lasă în urmă o mare de foc și fum.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Sfârșit tragic pentru un bistrițean, după ce tractorul pe care îl conducea s-a răsturnat

De o moarte violentă a avut parte un bărbat în vârstă de 45 de ani din județul Bistrița-Năsăud.

Un copil de 10 ani a murit electrocutat pe un câmp unde juca fotbal, în Botoșani

Tragedie luni seară, într-o comună din Botoşani. Un băiat de 10 ani a murit carbonizat, în timp ce se juca împreună cu alţi copii pe un câmp, lângă un transformator electric.

Un bătrân a fost bătut și jefuit de doi tineri de 14 și 16 ani: ”M-au lovit”

Un bătrân de 79 de ani din comuna Secuieni, județul Neamț, a fost tâlhărit de doi băieți din sat, unul de 14 ani, celălalt de 16. Puștii i-au intrat în casă, l-au lovit și i-au furat toți banii, 400 de lei. 

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. Centrul de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie are 6 săli de operație

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.