Momente de panica intr-un oras din Spania. Un taur a scapat pe strada si a ranit 11 persoane. VIDEO

61670498

Un taur dezlantuit care trebuia sa participe la un festival din Spania a intrat intr-un grup de persoane, ranind 11 dintre ele, dintre care una grav. Politistii au fost nevoiti sa ucida animalul, calcandu-l cu o masina.
 

Incidentul a avut loc in orasul Talavera de la Reina, iar taurul a intrat in plin in oameni, lovind si un barbat in scaun cu rotile. Animalul trebuia sa participe la o bataie intre tauri in cadrul unui festival, dar a scapat in timp ce era transportat si a luat-o la fuga pe strazi, relateaza The Mirror.

Un video de la fata locului arata chiar momentul in care animalul ia in coarne un barbat intr-un scaun cu rotile, in timp ce martorii tipa si incearca disperati sa scape din calea lui.

Un barbat de 30 de ani, ranit in incident, a fost supus unei interventii chirurgicale, iar acum se recupereaza in spital. Totodata, un baiat de 9 ani s-a ales cu rani pe fata, in timp ce restul ranitilor au multiple vanatai. Politia a lansat o ancheta in acest caz.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Cel mai cunoscut chirurg pediatru din Vaslui a fost gasit spanzurat in locuinta sa. Barbatul ceruse pensionare anticipata

Chirurgul Augustin Ilies a fost gasit luni spanzurat in locuinta sa situata intr-un bloc din municipiul Vaslui. Echipajul de Terapie Intensiva Mobila care s-a deplasat la fata locului nu a reusit sa-l salveze, medicii declarand decesul.

Au fost socati de mizeria dintr-o casa si s-au intrebat in gluma "unde-i cadavrul?". Ce au descoperit politistii la etaj FOTO

Vecinii au sunat la politie, la cateva zile dupa ce dintr-o casa din zona au inceput sa simta un miros pestilential.

Fostul iubit al fetei din Chisinau care a murit stropita cu acid pe față risca inchisoarea pe viata. Cum s-a petrecut totul

Procurorii din Republica Moldova au finalizat dosarul tinerei care a murit dupa ce a fost stropita cu acid pe față, iar iubitul ei si un amic risca inchisoarea pe viata.

Recomandări
Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. FOTO: Cum arată noul centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.