Copila gasita fara viata in sectorul 6 a murit sufocata. Mama, principalul suspect, mai fusese internata cu probleme psihice

×
Publicitate

O fetita de trei ani, care locuia impreuna cu mama ei in sectorul 6 din Bucuresti, a murit in conditii suspecte marti seara. Procurorii criminalisti o suspecteaza pe femeia de 30 de ani din Bucuresti ca si-ar fi ucis copilul.

La fata locului au ajuns politistii si medicii SMURD, dar si procurorii criminalisti, care au adunat probe din apartament. Vecinii cred ca femeia i-ar fi facut rau copilei. Oamenii sustin ca aceasta era extrem de agitata si avea un comportament ciudat.

Medicii legisti au facut miercuri dimineata necropsia cadavrului si au ajuns la concluzia ca fetita a murit prin sufocare.

Dosarul a fost preluat de procurorii Tribunalului Bucuresti, iar principala ipoteza de lucru este omorul. Ei trebuie sa stabileasca daca mama a avut de a face cu moartea fetitei sau este vorba de un accident.

Femeia nu a fost audiata deoarece marti seara era intr-o puternica stare de soc. Avea mai multe rani pe corp, inclusiv o taietura in zona abdomenului. De la spitalul Obregia a fost transferata la Bagdasar Arseni si internata la sectia de chirurgie generala. Medicii au descoperit si alte rani pe mainile ei si au banuiala ca a incercat sa-si ia viata. Dupa ce va primi ingrijiri medicale, va fi transferata inapoi la spitalul de psihiatrie Obregia.

mama

Nu este pentru prima data cand mama a fost internata pentru probleme psihice. Procurorii vor trebui sa stabileasca daca femeia avea sau nu discernamant in momentul in care fetita si-a pierdut viata.

Cel care a facut teribila descoperire este chiar proprietarul apartamentului in care femeia locuia se pare cu chirie. El a fost cel care a sunat la 112 sa ceara ajutor insa, din pacate, echipajul SMURD ajuns la fata locului nu a mai putut sa faca nimic. Copilul era mort deja de cateva ore.

Barbatul le-a spus politistilor ca a venit sa o viziteze pe femeie pentru ca nu ii platise chiria. Cand a intrat in locuinta si a vazut fetita s-a ingrozit. Ar fi incercat sa afle de la mama ce s-a intamplat , dar aceasta nu putea sa scoata niciun cuvant. Nici politistii nu au reusit sa afle ceva de la ea. Intr-un final, au chemat un echipaj de la ambulanta sa o duca la un spital, unde va ramane sub supraveghere medicala.

Vecin: "Avea nevoie de ajutor si striga ajutor in alta forma: cerea tigari pe geam, striga vecinii si le cerea cate o tigara."

Vecina: "A venit disperata la usa ca sa-i dau o tigara. I-am spus ca nu fumez. Dar sa-i dau ceva sa se calmeze."
Reporter: "Asa a zis?"
Vecina: "Da, dar nu mi-am dat seama despre ce e vorba."
Reporter: "Era agitata?"
Vecina: "Super agitata, tremura chiar."

Pentru ca este vorba de o moarte suspecta, marti seara la fata locului au ajuns si procurorii criminalisti. Trupul fetitei a fost preluat de un echipaj de la Institutul de medicina legala.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Alisha Lehmann l-a uitat complet pe Douglas Luiz: postarea care i-a înnebunit pe fanii fotbalistei sexy
GALERIE FOTO Alisha Lehmann l-a uitat complet pe Douglas Luiz: postarea care i-a înnebunit pe fanii fotbalistei sexy
Citește și...
Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Bărbatul din Vaslui care și-a amenințat cu moartea fiul era orbit de gelozie. I-a spus soției că nu ar fi copilul lui

Apar detalii noi în cazul îngrozitor din Vaslui, unde un bărbat de 37 de ani a fost arestat după ce și-a amenințat cu moartea băiatul. Măcinat de gelozie, individul i-a reproșat mamei că adolescentul nu ar fi copilul lui.

Recomandări
Defecțiune la instalația de oxigen a Spitalului Pantelimon, după ce o persoană necunoscută a furat o țeavă și un robinet

Instalaţia de oxigen a Spitalului Pantelimon din Bucureşti nu a funcţionat, joi seară, din cauza unei defecţiuni tehnice. O persoană necunoscută a escaladat gardul, a distrus componente și a furat o țeavă și un robinet. Situația a fost remediată ulterior.

PSD forțează plecarea lui Ilie Bolojan. Mesajul premierului pentru colegii din PNL după întâlnirea cu Nicușor Dan

Se prefigurează o criză fără precedent pe scena politică românească, iar consecințele economice pot fi însemnate. PSD îi va da termen 72 de ore lui Ilie Bolojan să plece din fruntea guvernului, după ce luni, 20 aprilie, îi va retrage sprijinul politic.

România, fostul „grânar al Europei”, a ajuns să importe până și semințele de grâu. Cercetarea și investițiile, ignorate

România a ajuns să importe până și sămânța de grâu. Deși boabele pe care încă le producem în Institutul de la Fundulea, sunt de foarte bună calitate, acestea acoperă puțin peste o treime din necesarul pentru agricultură.