Menajeră carbonizată într-o vilă din Capitală. Suspect principal este un refugiat sirian

×
Publicitate

Poveste de groază într-o vilă din Capitală. O femeie care lucra ca menajeră a fost ucisă, iar asasinul a încercat să îşi acopere urmele şi a provocat un incendiu.

Suspect principal este un refugiat sirian, despre care anchetatorii cred că ar fi încercat iniţial să violeze victima. Bărbatul în vârstă de 32 de ani este un cunoscut al familiei în casa căreia s-a petrecut oroarea. El este în România din decembrie 2017.

Femeia în vârstă de 44 de ani era de 8 ani menajera unei familii din sectorul 6 al Capitalei. Ceea ce se anunţa iniţial drept un incendiu minor izbucnit în vilă, s-a dovedit în final o crimă. Trupul victimei a fost găsit carbonizat, dar cu răni în jurul capului.

După ce au vorbit cu cei doi proprietari şi cu fiica lor şi au vizionat imaginile surprinse de camerele de supraveghere, poliţiştii de la Serviciul Omoruri au prins un posibil suspect, un refugiat sirian.

Anchetatorii au informaţii că principalul suspect, bărbatul de origine siriană, ar fi un cunoscut al proprietarilor pentru care lucra victima. Acesta ar fi fost în casa chiar în seara crimei, când l-ar fi vizitat pe unul dintre membrii familiei. Ar fi vorba chiar despre fiica proprietarilor.

Anchetatorii cred că refugiatul i-ar fi făcut avansuri menajerei, dar pentru că aceasta l-a refuzat a devenit violent. Dus la audieri, sirianul nu a recunoscut nimic. Chiar şi aşa, a fost reţinut, iar judecătorii vor decide dacă va fi arestat.

Refugiat în România din decembrie 2017, bărbatul este suspect şi într-un dosar de viol petrecut tot în Bucureşti. El a fost trimis în judecată, însă magistraţii au hotărât să fie cercetat în libertate, sub control judiciar.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

Articol recomandat de sport.ro
„Țineți minte acest nume!” Puștoaica de doar 15 ani din România care i-a impresionat pe cei de la European Athletics
„Țineți minte acest nume!” Puștoaica de doar 15 ani din România care i-a impresionat pe cei de la European Athletics
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
Scad facturile la energie pentru români. Ministrul Energiei: ”Costurile se vor reduce în perioada următoare”

Ministrul interimar al Energiei, premierul Ilie Bolojan, a semnat ordinele pentru instalarea contoarelor inteligente şi dezvoltarea capacităţilor de stocare. Cele două forme de sprijin urmăresc reducerea facturilor la energie pentru consumatori.

Nadia Comăneci, la 50 de ani de la primul 10: „Nu m-a schimbat ca om, dar mi-a arătat că pot face chiar mai mult”. FOTO

Fosta mare gimnastă Nadia Comăneci a declarat, într-un interviu acordat AGERPRES la 50 de ani de la primul 10 din istorie, că nota maximă obținută la Jocurile Olimpice de la Montreal nu i-a schimbat viața, ci i-a arătat că își poate depăși limitele.

”Monstru” descoperit în Dunăre, la Galați. Cel mai mic debit din ultimii 30 de ani, probabil din cauza țărilor din amonte

Cu Dunărea la cel mai mic debit din ultimii 30 de ani, în Galați se caută soluții pentru situația în care nu vom mai putea să luăm apă din fluviu pentru populație.