Explicația șocantă a medicilor pentru o femeie care a pierdut 22 de sarcini. ”Am nevoie de răspunsuri”

61947470
Daily Mail

O femeie din Marea Britanie trece prin clipe cumplite după ce a aflat că a pierdut cea de-a 22-a sarcină, într-o încercare dureroasă de a avea un copil.

Kerry Hutchinson și-a îngropat trei copii, a participat la două dintre înmormântările acestora, iar în cei 16 ani în care a încercat să aducă pe lume un bebeluș a pierdut 22 de sarcini.

Medicii i-au spus, în schimb, că este perfect sănătoasă, însă ”foarte ghinionistă”.

Kerry a visat dintotdeauna să devină mamă și a suferit ani la rând pentru că nu a putut aduce pe lume un copil. Acum, femeia în vârstă de 35 de ani încearcă să afle răspunsuri de la medici pentru a-și da seama care este cauza.

Unul dintre răspunsurile acestora, spune femeia, a înfuriat-o la culme. ”Observ că ai avut ghinion”, i-a spus, cu nonșalanță, un medic.

Nu voi renunța niciodată. Am nevoie de răspunsuri pentru a afla de ce toți copiii mei au murit”, susține Kerry, care a reușit să-și țină unul dintre bebeluși doar pentru 12 ore în brațe, scrie Daily Mail.

La un control postnatal după ce și-a pierdut copilul, medicii au aflat că avea cancer de col uterin.

După mai multe operații, medicii i-au sugerat femeii să încerce în continuare să aibă un copil, dar au avertizat-o că toți se vor naște prematur. Deși a pierdut toate sarcinile, medicii îi spun în continuare că nu este nimic în neregulă cu ea.

După zeci de tratamente, femeia a reușit să aducă pe lume și al doilea copil, dar a murit la doar 22 de săptămâni, totul după ce a născut prematur un copil deja mort.

În ciuda tuturor durerilor suferite, femeia și logodnicul ei nu vor să se lase bătui încă, dar sunt în căutarea unui tratament și ale unor explicații din partea medicilor.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Recomandări
Nicușor Dan, discurs de 3 minute după o zi întreagă de consultări: „Am cerut partidelor să dezescaladeze retorica”

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, miercuri seară, că a cerut partidelor, la consultările avute la Palatul Cotroceni, să dezescaladeze retorica publică şi să ”se uite la viitor, ce vom face, mai mult decât la trecut”.

Ilie Bolojan caută sprijin pentru un guvern minoritar după retragerea miniștrilor PSD din Executiv

Cei din PSD caută sprijin pentru o moțiune de cenzură, iar PNL e în căutare de aliați care să susțină un guvern minoritar.

„Inspectorul Balastierelor” scoate la iveală nereguli uriașe. Sute de persoane au făcut deja sesizări

Sute de persoane au făcut deja sesizări pe platforma „Inspectorul Balastierelor”, recent lansată de Ministerul Mediului. Oamenii reclamă săpături ilegale și le cer autorităților să ia măsuri.