Doi soți români, găsiți într-o baltă de sânge în Italia. Bărbatului i-au tăiat urechea

61935351

Doi soți români au fost bătuți cu bestialitate în curtea casei lor din Malcontenta, provincia Veneția, de trei indivizi, care i-au tăiat lobul urechii bărbatului, informează presa italiană.

Potrivit veneziatoday.it, bărbatul s-a întors acasă de la muncă, iar în momentul în care s-a dat jos din mașină a fost atacat de trei indivizi, cu cagule pe față, care l-au lovit cu bestialitate.

Alertată de strigătele disperate ale soțului ei, femeia a ieșit și ea în curte, fiind la rândul ei lovită de atacatori cu pumnii și picioarele.

După ce i-au lăsat într-o baltă de sânge, unul dintre agresori i-a tăiat lobul urechii bărbatului.

Cei doi români au fost transportați ulterior la spital, cu răni grave la nivelul feței.

Potrivit anchetei, cei trei atacatori au reușit să fugă cu o mașină parcată în apropiere. Polițiștii suspectează că infractorii pretindeau bani de la român, însă se așteptă mărturia acestuia, după ce se va recupera în urma rănilor suferite.

 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Bebeluș român de 6 luni, găsit mort în pătuț, în Italia. De ce e anchetată mama lui

Moartea unui bebeluș român de 6 luni, găsit decedat chiar de mama lui, în locuința lor din Comiso, Ragusa, a declanșat o anchetă, medicii descoperind la autopsie că acesta avea un braț rupt.

"Vândută și însărcinată la 10 ani". Ororile prin care trec fetele răpite de jihadiști

O fetiță de 10 ani a fost răpită din satul natal și obligată să devină sclavă sexuală în Raqqa, Irak. În urma agresiunilor jihadiștilor, minora a rămas însărcinată.

Conflict sângeros între interlopi, în faţa unui mall din Timişora. De ce au scos cuţitele

Atac cu cuţitul, în parcarea unui complex comercial din viitoarea Capitală Culturală Europeană.

Recomandări
Oficial CNSAS, după declarațiile lui Nicușor Dan despre dosarul Revoluției: „De când adevărul are termen de prescripție?”

Vicepreședintele CNSAS, Mădălin Hodor, propune modelul german pentru dosarele Revoluției și Mineriadei, după ce președintele Nicușor Dan s-a declarat sceptic că acestea mai pot fi soluționate după 36 de ani.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.