Doi părinți și-au înscenat moartea, după ce fiul lor a angajat un asasin să îi ucidă

61942400
iStock

Doi părinţi din Rusia şi-au înscenat propria moarte pentru a îi întinde o capcană fiului lor, care a angajat un barbat să îi asasineze.

Cuplul înstărit a apelat la acest gest, după ce fiul lor a plătit un asasin pentru a îi ucide. Tânărul în vârstă de 22 de ani i-a cerut unui asasin, care era poliţist sub acoperire, să îi omoare părinţii şi pe sora sa în vârstă de 10 ani, pentru a moşteni averea familiei, conform The Sun

De aceea, părinţii săi s-au fotografiat în ipostaze care să sugereze că au fost asasinaţi. Poliţistul sub acoperire a fost sfătuit cum şi unde ar trebui omorâtă familia tânărului. Acesta a făcut un plan tehnic al crimei, dezvăluindu-i presupusului asasin unde se aflau camerele de supraveghere şi cum să evite câinii de pază.

După ce serviciul urma să fie dus până la capăt, asasinul trebuia să îi prezinte pozele de la locul faptei. După ce a fost pusă la cale înscenarea, cei doi au stabilit o întâlnire într-o maşină. După ce i s-a prezentat "dovada" asasinatului, suspectul i-a achitat poliţistului echivalentul a 38.000 de lire sterline.

După ce a fost arestat, acesta a mărturisit totul. Acesta riscă 15 ani de închisoare dacă va fi găsit vinovat.
 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Mai urmărită decât meciul! Iubita lui Kylian Mbappe a atras toate privirile la Franța – Anglia
GALERIE FOTO | Mai urmărită decât meciul! Iubita lui Kylian Mbappe a atras toate privirile la Franța – Anglia
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
De ce a picat programul MAI de drone și antidrone, 100% românesc și rapid. Atacatorii trebuie să ”aștepte” acum Armata

România a renunțat la programul MAI de achiziție a mii de drone și sisteme antidrone de la companii românești și în termen foarte scurt. A preferat în schimb să meargă pe mâna Armatei, în colaborare cu alte țări și cu termene de ani de zile. 

FT: Trump va anunța finanțarea mișcării MAGA în Europa. Subvenții americane pentru contestarea legilor UE

Administraţia Trump se pregăteşte să anunţe o serie de subvenţii în Europa şi în afara acesteia pentru a sprijini iniţiativele aliniate mişcării MAGA, a relatat sâmbătă Financial Times.

Avertizare de furtuni violente, în mare parte din țară. Ploi torențiale, vijelii și grindină de mari dimensiuni | HARTĂ

Mai multe județe din Moldova și Transilvania sunt vizate duminică de un cod portocaliu de furtuni violente, cu averse torențiale, vijelii și grindină de mari dimensiuni, potrivit unei avertizări transmise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM).