Copil de 9 ani biciuit de mama pentru ca nu a stiut povestea lui Pinocchio. Politia, sesizata de conducerea scolii

61655124

Un copil de 9 ani a fost biciuit de mama lui pentru ca nu stia povestea lui Pinocchio.

Fotografiile cu copilul, care, de asemenea, a fost batut cu tije metalice si cu tevi de apa, au declansat valuri de indignare in China, dupa ce au fost postate online, relateaza Daily Mail.

Mama lui adoptiva, Li, a fost arestata, fiind acuzata de agresiune, dupa ce conducerea scolii din Nanjing, unde invata copilul, a sesizat politia.

Femeia de 50 de ani a adoptat copilul pe cand acesta avea doar 6 ani. Baietelul a ramas singur pe lume, iar o verisoara, care il avea in grija, l-a dat spre adoptie, sperand ca la oras acesta va avea o viata mai buna.

Invatatoarea a observat acum 6 luni ca baiatul avea mai multe urme de lovituri, dar a crezut ca este un incident izolat. Acum cateva zile, insa, a vazut ca avea urme de lovituri pe tot corpul si a sesizat conducerea scolii.

copil batut China

Copilul a povestit la scoala ca a fost batut in mod constant de cand a fost adoptat, iar ultima data a fost biciuit de-a dreptul pentru ca nu a stiut povestea lui Pinocchio.

Fiind chemata la scoala, mama baiatului a recunoscut ca este "severa", dar ca intentiile ei sunt acelea de a-i corecta vechile obiceiuri proaste.

Femeia a fost arestata, iar copilul a fost luat in grija rudelor sale, urmand sa primeasca asistenta psihologica.

copil batut China
Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Si-a sacrificat viitorul pentru a-si apara mama. Un baiat de 14 ani a fost retinut, dupa ce si-a injunghiat tatal agresiv

Satul, cel mai probabil, sa isi vada mama umilita si batuta, un baiat de 14 ani din Arad si-a ruinat singur viitorul. Adolescentul si-a atacat tatal agresiv cu un cutit, iar acum a fost retinut de politie.

Barbat de 50 de ani ucis de un tractor care s-a rasturnat peste el. Cum s-a produs accidentul

Vehiculul pe care il conducea i-a adus moartea unui barbat de 50 de ani, din judetul Gorj.

A vrut sa le trimita studentilor material didactic pentru ora de drept. Tinerii au avut un soc cand au deschis mailul. FOTO

Profesoara de drept Lisa McElroy, care lucreaza la Universitatea Drexel, din California, a trait recent una dintre cele mai mari umilinte din viata.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.