Cazul fetiței de 6 ani din Baia Mare, violată și ucisă. Criminalul, de negăsit după o lună

×
Publicitate

La o lună şi jumătate de când o fetiţă de 6 ani din Baia Mare a fost ucisă cu sânge rece, criminalul este tot în libertate.

Procurorii au recoltat sute de probe ADN care au fost analizate de specialişti în laborator, însă niciuna nu corespunde cu cele prelevate de pe corpul fetiţei şi de pe arma crimei.

Ancheta este extrem de dificilă, spun investigatorii, din cauză că tatăl, disperat, a mutat trupul neînsufleţit al fetiţei de la locul crimei.

Anchetatorii au primit zilele acestea o parte din rezultatele probelor ADN recolatate în cazul fetiţei de 6 ani ucisă cu sânge rece. Din păcate însă ancheta încă bate pasul pe loc.

În dată de 30 aprilie, micuţa Estera chair în ziua în care a împlinit 6 ani, a fost dusă într-o clădire abandonată unde a fost agresata fizic şi apoi ucisă. Sora mai mare a fetiţei a găsit-o fără suflare într-o baltă de sânge.

Până acum au fost audiate sute de persoane printre care şi rudele fetiţei, însă nicuna nu a fost reţinută. Anchetatorii spun că nu au deocamdată probe suficiente care să ducă la găsirea criminalului.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
Peste 800 de incendii ard în toată Canada, flăcările fac ravagii și în Europa: „E ca și cum Pământul ar fuma o țigară”

Incendiile fac ravagii în Europa, dar și în America de Nord. În Spania, flăcările au distrus peste 4.500 de hectare și au forțat evacuarea mai multor localități

Diana Șoșoacă, trimisă în judecată după ce ar fi sechestrat o jurnalistă italiană de la RAI Uno

Eurodeputata Diana Şoşoacă a fost trimisă în judecată de Parchetul General pentru săvârşirea a 4 infracţiuni de lipsire de libertate în mod ilegal după ce în decembrie 2021 ar fi sechestrat în biroul ei o jurnalistă din Italia venită să-i ia un interviu.

Degete tăiate, tentative de omor, trafic de persoane - trecutul violent al clanului din Brăila și Galați, vizat de DIICOT

Descinderi în forță în Brăila și Galați. Procurorii DIICOT și polițiștii de la Investigații Criminale au făcut 29 de percheziții într-un dosar care vizează un temut clan interlop, acuzat de fapte de o violență extremă.