Caz horror in Franta: moartea unui bebelus a dus la uciderea parintilor lui

×
Publicitate

Patru chinezi sunt protagonistii unei intamplari demne de un film horror, care i-a socat pe francezi. Totul a pornit de la moartea unui bebelus si s-a incheiat cu uciderea parintilor sai.

Oamenii au fost gasiti apoi transati si ingropati intr-o padure de la marginea Parisului.

Totul a inceput cand un cuplu de chinezi si-a lasat copilul de trei luni in grija unor conationali. Cand s-au intors sa-l ia, oamenii le-au spus ca baietelul murise. Parintii si-au pierdut cumpatul.

''Tatal copilului a pus mana pe un cutit si ar fi incercat sa o loveasca pe femeie. Aceasta s-ar fi aparat cu o secure si a sfarsit prin a-i omori pe cei doi'',  a declarat Christophe Crespin, reprezentant al politiei.

Panicati, femeia si partenerul ei au decis sa scape de cadavre si le-au ingropat in padure.

Totul s-a petrecut in urma cu aproape o luna, insa a ramas secret pana pe 7 iunie, cand un trecator a descoperit un picior de om.

Suspectii au parasit in graba Franta, dar s-au intors, cuprinsi de remuscari. Cazul ar fi ramas mult si bine o enigma, daca nu i-ar fi impins constiinta sa se predea.

Articol recomandat de sport.ro
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
Motorina s-a scumpit după eliminarea reducerii de acciză. Ce șanse sunt pentru ieftiniri în perioada următoare

Prețurile în benzinării au crescut miercuri, odată cu expirarea măsurilor luate de Guvern pentru a limita scumpirea carburanților din ultimele luni. Șoferii au plătit mai mult pentru motorină, carburantul pentru care acciza a fost temporar redusă.

Stația de metrou Piața Victoriei 2 a fost deschisă, joi dimineață. Apa a fost evacuată după ore întregi de intervenții

Furtuna care a lovit Bucureștiul a paralizat una dintre cele mai importante magistrale de metrou. Stația Piața Victoriei 2 a fost închisă pentru că apele au inundat tunelurile și au ajuns pe peron. Stația a fost deschisă joi dimineață, în jurul orei 7.

Reacția apărării familiei Pașca: „Nu erau neglijați, s-a făcut tot ce s-a putut”. Ce spune avocatul despre milioanele de lei

Considerat în ultimii 20 de ani un bun samaritean, pentru că a adăpostit oameni cu probleme speciale, Viorel Pașca a fost reținut de DIICOT. Este acuzat de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat.