Biletul de adio lăsat de studenta care a sărit de la etajul 3 al unui cămin în Iaşi

×
Publicitate

Veşti proaste pentru tânăra de 22 de ani care a căzut de la etajul 3 al unui cămin studenţesc din Iaşi.

Fata se pare că era marcată de o dezamăgire în dragoste. Acum este internată la Spitalul Sfântul Spiridon şi urmează să fie operată.

Studenta de 22 de ani, care făcea un masterat la biologie, a căzut de la 8 metri înălţime, şi medicii spun că are nevoie neapărat de o intervenţie chirurgicală la coloană. Doctorii spun că a suferit fracturi grave, inclusiv la coloană vertebrală, şi deocamdată nu-şi poate mişca picioarele. Ba chiar ar putea rămâne cu handicap locomotor, pe viaţă.

Deocamdată, doctorii trebuie să aştepte că starea ei să fie stabilă. Tânără este internată acum în secţia de terapie intensive a spitalului Sf Spiridon, dar operaţia va avea loc la Neurochirurgie. Incidentul s-a petrecut chiar pe 1 martie, în campusul studenţesc.

Fata a lăsat scris un bilet de adio, prin care le cerea iertare celor dragi. Şi se pare că suferise o dezamăgire în dragoste.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Thomas Tuchel a oferit declarația serii după Anglia - Argentina 1-2:
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
Nicușor Dan și varianta cu 4 guverne a 6 luni: ”E ridicol”. Despre acuzația că încearcă să salveze PSD: ”Exaltarea nu e bună”

Nicuşor Dan a declarat joi despre varianta cu patru guverne succesive, că e cumva ridicol să ai patru guverne în 2 ani şi să faci un program pentru asta, el precizând că nu există în momentul de faţă o soluţie, nici măcar pentru un guvern de armistiţiu. 

Diana Șoșoacă, trimisă în judecată după ce ar fi sechestrat o jurnalistă italiană de la RAI Uno

Eurodeputata Diana Şoşoacă a fost trimisă în judecată de Parchetul General pentru săvârşirea a 4 infracţiuni de lipsire de libertate în mod ilegal după ce în decembrie 2021 ar fi sechestrat în biroul ei o jurnalistă din Italia venită să-i ia un interviu.

Degete tăiate, tentative de omor, trafic de persoane - trecutul violent al clanului din Brăila și Galați, vizat de DIICOT

Descinderi în forță în Brăila și Galați. Procurorii DIICOT și polițiștii de la Investigații Criminale au făcut 29 de percheziții într-un dosar care vizează un temut clan interlop, acuzat de fapte de o violență extremă.