Bărbat găsit mort în apartament, iar iubita lui, în stare gravă. Mărturiile vecinilor

×
Codul embed a fost copiat

Scene sângeroase într-un apartament din Moinești, Bacău. Un cuplu s-a certat la cuţite, în zorii zilei, iar bărbatul de 40 de ani a fost găsit fără suflare, cu numeroase răni pe tot corpul.

Anchetatorii spun că a fost înjunghiat, iar suspecta este partenera lui, o femeia cu 9 mai ani mai în vârstă.

Ea a ajuns la spital în stare gravă, înjunghiată la rândul ei de mai multe ori, iar medicii au operat-o de urgenţă. Criminaliştii nu ştiu deocamdată cum a izbucnit scandalul şi nici de ce se duşmăneau cei doi.

Cei doi iubiţi locuiau împreună de trei ani, în apartamentul bărbatului. Femeia lucrează la un azil din oraş şi este voluntar la Crucea Rosie de câtva timp.

Vecinii spun că dimineaţă, în jurul orei 6:00, au auzit zgomote suspecte din casa celor doi. Nu şi-au dat seama că s-a întâmplat ceva grav decât atunci când au venit maşinile de la Ambulanţă.

Citește și
politist, impuscat, impuscat mortal, crime
Răsturnare de situație în cazul tinerei din Olt care și-a împușcat mortal iubitul polițist

”Dimineaţă, la 6:00, s-au auzit izbituri - tronc, poc, poc! Asta a durat cam 20 de minute şi apoi nu s-a mai auzit, apoi iar s-a auzit, dar nu ca prima dată. Nu erau scandaluri la ei în casă”, povestește o vecină.

Împreună cu cei doi iubiţi locuia şi mama bărbatului. După încăierarea dintre ei, femeia a fugit din casă, îngrozită. Criminaliştii au dat de urma ei după câteva ore. Între timp, partenera bărbatului ucis a ajuns la spitalul din Moinești, în stare gravă.

Oana Zala, director medical spitalul Moineşti: ”A fost adusă în şoc hemoragic, cu tensiune mică şi multiple plăgi înjunghiate, posibil cuţit. A fost trimisă direct în blocul operator.”

”Nu se certau, eu până acum nu am auzit. Mă gândeam chiar că băiatul ăsta a avut noroc cu ea şi atât. La 5:30 ea s-a trezit să plece la serviciu şi apoi o fi intervenit scandalul probabil. Cine ştie, ori din gelozie ceva... Nu se ştie cine a sunat la 112, că maică-sa a fugit”, povestește un vecin.

Anchetatorii încearcă să afle exact ce s-a întâmplat.
Cert e ca mama bărbatului nu a avut nicio implicare în înfruntarea sângeroasă, spun procurorii.

După o intervenţie chirurgicală de câteva ore, medicii de la Spitalul din Moinești au reuşit să oprească hemoragia masivă a femeii de 49 de ani şi acum ea este în stare stabilă. Doctorii spun însă că ea nu este în afara pericolului, în urma multiplelor răni grave, din zona gâtului. Când starea femeii se va îmbunătăţi, ea va sta de vorbă cu anchetatorii, ca să le spună ce s-a petrecut dimineaţă în apartament.

Încă nu se ştie dacă femeia a fost cea care l-a atacat prima pe bărbat sau dacă nu cumva acesta a vrut să o omoare iar ea doar s-a apărat.

Cei doi s-au cunoscut în urmă cu câţiva ani. Femeia, care lucrează ca asistentă la azil, l-a îngrijit atunci pe tatăl iubitului său. După ce ea a divorţat, s-a mutat în apartamentul lui. Nici vecinii celor doi nu îşi explică tragedia.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Rebekka Hauri a aprins imaginația fanilor după o postare la piscină: „Te iubesc!”
GALERIE FOTO | Rebekka Hauri a aprins imaginația fanilor după o postare la piscină: „Te iubesc!”
Citește și...
Tatăl polițistului impușcat de iubită: „Ce joacă să fie asta?”
Tatăl polițistului impușcat de iubită: „Ce joacă să fie asta?”

Apar amănunte tulburătoare în cazul polițistului de la Crimă Organizată Olt, care a murit, după ce a fost împușcat în cap de iubita lui.

Răsturnare de situație în cazul tinerei din Olt care și-a împușcat mortal iubitul polițist
Răsturnare de situație în cazul tinerei din Olt care și-a împușcat mortal iubitul polițist

Apar amănunte tulburătoare în cazul poliţistului de la Crima Organizată Olt care murit după ce a fost împuşcat în cap de iubita lui.

Recomandări
Un nou război comercial între SUA și UE, după noile ”tarife-pedeapsă” anunțate de Donald Trump. Prima reacție europeană
Un nou război comercial între SUA și UE, după noile ”tarife-pedeapsă” anunțate de Donald Trump. Prima reacție europeană

Europa va „fi foarte fermă în apărarea dreptului internațional”, a avertizat președintele Consiliului European, António Costa, adresându-se Washingtonului.

Pericol pe șosele, din cauza gerului extrem. O șoferiță a scăpat la limită după ce o bucată de gheață i-a spart parbrizul
Pericol pe șosele, din cauza gerului extrem. O șoferiță a scăpat la limită după ce o bucată de gheață i-a spart parbrizul

A fost ger năprasnic în jumătate din țară și nu sunt semne că ne mai slăbește. În zori, la polul frigului, s-au înregistrat minus 21 de grade Celsius. La țară, oamenii se tem să nu rămână fără lemne și să nu li se prăpădească animalele.

ANIMAȚIA exploziei din Alba Iulia. Un tânăr a suferit arsuri pe jumătate de corp, după ce apartamentul lui a sărit în aer
ANIMAȚIA exploziei din Alba Iulia. Un tânăr a suferit arsuri pe jumătate de corp, după ce apartamentul lui a sărit în aer

În Alba Iulia, doi oameni au fost răniți, iar câteva zeci s-au speriat îngrozitor și au ieșit în fugă pe scări. Blocul în care locuiesc a fost zguduit de o explozie violentă provocată, cel mai probabil, potrivit pompierilor, de o acumulare de gaze.