Barbat de 30 de ani, arestat preventiv pentru tentativa de omor, dupa ce si-a injunghiat mama. Victima a sunat la 112

61868827

O femeie din Giurgiu, medic legist, a fost injunghiata cu mai multe lovituri de cutit de catre fiul sau, acesta fiind arestat preventiv pentru tentativa de omor.

Femeia este cea care a sunat la 112, iar anchetatorii au reusit sa-l identifice pe barbatul in varsta de 30 de ani, care imediat dupa agresiune a fugit, conform News.ro

Potrivit purtatorului de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean Giurgiu, Constantin Vasilache, o femeie din Giurgiu a sunat, joi seara, la numarul 112, anuntand ca fiul sau a injunghiat-o cu un cutit.

”O echipa complexa formata din criminalisti, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe langa Tribunalul Girugiu, s-a deplasat la fata locului si a constatat ca femeia fusese agresata cu un obiect taietor. Presupusul agresor, fiul femeii, care are 30 de ani si care imediat dupa agresiune a fugit, a fost depistat si retinut, ulterior fiind arestat preventiv” a declarat pentru News.ro reprezentantul IPJ Giurgiu.

Surse judiciare sustin ca femeia agresata este sefa Serviciului de Medicina Legala Giurgiu si are 54 de ani, ea fiind injunghiata de mai multe ori de catre fiul sau.

In prezent, starea femeii este stabila.

Procurorii, care nu stiu deocamdata motivul pentru care fiul si-a agresat mama, vor cere expertizarea psihiatrica a acestuia.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Accident socant in India. Un sofer a intrat cu un autobuz intr-un grup de motociclisti. VIDEO

Un sofer din India a fost filmat in timp ce a intrat in plin cu autobuzul pe care il conducea intr-un grup de motociclisti.

O batrana de 80 de ani a murit in urma unui incendiu provocat de o soba. "Era flacara imensa, nu te puteai apropia"

O femeie in varsta de 80 de ani dintr-o localitate din judetul Vaslui a avut parte de un sfarsit cumplit.

Trupul unui barbat a fost gasit in Balta Pipera, din orasul Voluntari. In zona in care se afla, gheata era sparta

Un barbat a fost gasit decedat in Balta Pipera din orasul Voluntari, intr-o zona in care gheata era sparta, a declarat, vineri, purtatorul de cuvant al Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Bucuresti-Ilfov, Daniel Vasile.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Cum vor fi împărțite cele 16,6 miliarde de euro din SAFE. Guvernul a aprobat repartizarea fondurilor

Guvernul a aprobat joi repartizarea fondurilor din Instrumentul „Acțiunea pentru securitatea Europei" (SAFE). Peste 16,6 miliarde de euro pentru securitatea Europei vor ajunge în România.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.