Accident grav. Un șofer a adormit la volan și a lovit în plin 2 mașini

×
Publicitate

Grav accident joi dimineață pe drumul care leagă Cluj-Napoca de Gherla. Un șofer de 22 de ani care, spun anchetatorii, ar fi adormit la volan, a lovit în plin alte două mașini.

O femeie a ajuns cu răni serioase, la spital.

Tânărul șofer circula în localitatea Jucu în momentul în care - spun polițiștii - ar fi adormit la volan și a intrat cu mașina pe contrasens, unde s-a izbit violent de o autoutilitară.

În urma impactului, autoturismul a fost proiectat într-un alt autovehicul care circula pe șosea, condus de o femeie în vârstă de 37 de ani. Aceasta din urmă a fost rănită și a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe Cluj, pentru a primi îngrijiri medicale și va rămâne internată.

Tânărul care a provocat accidentul nu consumase alcool sau alte substanțe înainte de a se urca la volan. Polițiștii au deschis acum un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
Citește și...
Bărbatul din Hunedoara care și-a amenințat copilul de 2 ani cu un cutter a fost reținut. „Nu am vrut să fac rău”

Scene șocante s-au petrecut în fața unui bloc din județul Hunedoara. Un bărbat și-a amenințat cu un obiect ascuțit propriul fiu, în vârstă de 2 ani, pe care îl ținea în brațe.

Un bărbat din Hunedoara a amenințat că își va ucide copilul cu un cutter. Intervenție de urgență a poliției

Un bărbat din Uricani, județul Hunedoara, a amenințat că își va ucide copilul minor pe care îl ținea în brațe. Individul avea asupra sa un cutter, iar la fața locului au intervenit negociatorii trupelor speciale ale Poliției.

Bărbatul din Botoșani dat dispărut de câteva luni și găsit îngropat în curtea casei sale a fost înjunghiat în inimă

Descoperire șocantă în județul Botoșani. Un bărbat de 48 de ani, dat dispărut de câteva luni, a fost găsit îngropat în curtea casei sale. Victima a fost înjunghiată, spun anchetatorii. 

Recomandări
Ministerul Energiei face un nou apel către români: Reduceți consumul de electricitate între orele 19:00 și 23:00

Ministerul Energiei cere din nou populației, companiilor și instituțiilor publice să reducă voluntar consumul de energie electrică în intervalul 19:00–23:00, până la 31 august, pe fondul crizei energetice provocate de seceta severă.

Director CNE Cernavodă: „În următoarele cinci-șase zile vom opri Reactorul 2, dacă intervenția cu barjele nu va avea efect”

Nivelul Dunării a scăzut cu doi centimetri în ultima zi, iar reactorul 2 al Centralei de la Cernavodă ar putea fi oprit în următoarele cinci-șase zile, dacă intervenția cu barjele nu va avea efect.

Vot decizional. Legea biodiversităţii a fost adoptată în Senat. USR, despre modificările aduse de PSD: O "trădare națională"

Proiectul de lege privind Strategia naţională pentru conservarea biodiversităţii a fost din nou dezbătut, astăzi, în plenul Senatului, după ce a fost modificat "suplimentar" în plenul Camerei Deputaţilor. În urmă cu puțin timp, legea a fost adoptată.