Bad Salsa, al doilea Golden Buzz de la „Românii au talent 2023”. Smiley și Bartoș au apăsat din nou butonul auriu
![Bad salsa](https://image.stirileprotv.ro/media/images/1920x1080/Jan2023/62318456.jpg)
Bad Salsa, un duo de dansatori din India, au reușit să impresioneze juriul de la Românii au talent, dar mai ales prezentatorii, Smiley și Pavel Bartoș, care au apăsat pentru a doua oară în această seară butonul auriu și i-au trimis direct în live-uri.
Bad Salsa este un duo indian de dansuri salsa care și-a câștigat faima după ce a luat trofeul în cel de-al patrulea sezon de la India's Got Talent.
Cei doi membri s-au antrenat la ”The Bivash Academy of Dance”, care este una din cele mai prestigioase academii de dans din India. Acolo s-au cunoscut și au început să concureze în competiții naționale de dans din India sub numele de Bad Salsa.
Pe plan internațional, duo-ul a participat și la emisiunea ITV Britain's Got Talent: The Champions și la cel de-al cincisprezecelea sezon al emisiunii NBC America's Got Talent, unde au fost finaliști.
Cei doi se antrenează între 8-12 ore pe zi. Ei nu numai că urmează un program foarte strict, ci și o dietă la fel de strictă.
Dansatorii i-au uimit pe jurați cu mișcările și acrobațiile lor. Smiley și Pavel Bartoș au apăsat pentru a doua oară butonul de Golden Buzz.