Puya este pe locul 1 cu “Undeva-n Balkani”

60296515

“Undeva-n Balkani”, primul single lansat de pe albumul “Romanisme partea 1”, semnat Puya, se afla pe primul loc in topul difuzarilor radio si tv la doar o luna si jumatate de la lansarea acestuia.

Conform monitorizarii Media Forest Puya feat. George Hora – “Undeva-n Balkani”- a fost difuzat de 448 de ori in perioada 16 – 23 mai 2009, fapt ce il duce pe artist pe locul 1 in topul preferintelor ascultatorilor.

Piesa “Undeva-n Balkani” reprezinta viziunea proprie a artistului fata de Romania anului 2009 si vine cu un stil muzical nou, foarte apropiat de cel al artistilor de peste ocean.

Mai mult decat atat, “Undevan-n Balkani”, turneul national de promovare al albumului “Romanisme partea 1” , a luat sfarsit vineri 22 mai, la Sibiu, in fata a peste 500 de spectatori.

Turneul ce a luat startul in urma cu o luna de zile in Bucuresti s-a bucurat de incasari mult peste cota de piata a artistului, el adunand un numar record de spectatori pentru un turneu al unui artist hip-hop in Romania.

Majoritatea locatiilor au fost arhipline, iar cluburile din Constanta si Piatra Neamt nu au fost indeajuns de incapatoare pentru toti cei care au dorit sa asiste la concertul Puya.

Partea a doua a turneului Puya 2009 se va desfasura in perioada octombrie-noiembrie 2009 si va numara peste 25 de locatii din toata tara.

Articol recomandat de sport.ro
Victorie de moral obținută de Ucraina în fața Rusiei
Victorie de moral obținută de Ucraina în fața Rusiei
Citește și...
Tatăl lui Amy Winehouse, obligat să plătească 1,1 milioane de euro către două prietene ale fiicei sale

Tatăl cântăreței Amy Winehouse a fost condamnat de justiția britanică să plătească despăgubiri de aproximativ 1,1 milioane de euro către două prietene ale fiicei sale, după ce a pierdut un proces privind vânzarea unor articole vestimentare ale artistei.

45 de ani de la căsătoria dintre Diana și Charles. Povestea nunții regale urmărite de 750 de milioane de oameni. GALERIE FOTO

La 29 iulie 1981, străzile Londrei au răsunat cu ocazia nunții regale dintre Diana Spencer și Charles, pe atunci prinț de Wales.

Fiica lui Tom Cruise și Katie Holmes a renunțat la numele celebrului actor. Care este motivul

Suri Cruise, fiica actorilor Tom Cruise și Katie Holmes, și-a schimbat legal numele, renunțând la numele tatălui său și alegând să se numească Suri Noelle, potrivit Page Six.

Recomandări
Seceta extremă se va amplifica în bazinul Dunării. Situația este gravă și pe alte râuri și lacuri, restricții la robinet

Căldura va amplifica seceta severă din bazinul Dunării. Sunt zone în care circulația pe fluviu este blocată din cauza nivelului scăzut al apei.

Declarațiile de avere ar putea fi din nou publice, dar cu multe informații ascunse. Ce nu vom mai putea afla

Declarațiile de avere ale demnitarilor ar putea fi din nou accesibile pentru toată lumea. Deputații au votat noua lege a integrității, care conține până la urmă, după lungi discuții, și obligativitatea publicării averilor. 

Greva continuă în unele spitale. Angajații cer garanții că legea salarizării nu le va reduce veniturile

Continuă greva în unele spitale, în timp ce altele nu au întrerupt deloc programul operator și de consultații. Premierul Ilie Bolojan a dat asigurări că, dacă va fi adoptat, proiectul legii salarizării nu va scădea lefurile din domeniul sanitar.