Vanatai si fracturi la "Dansez pentru tine"-nimic nu-i sperie pe concurenti

×
Codul embed a fost copiat

Cu mai putin de 24 de ore inainte sa intre in ringul visurilor toti concurentii de la "Dansez pentru tine", stiu la perfectie pasii de quick-step si cei de dans indian. Dar cu ce pret...


Mai toti s-au ales cu vanatai, fracturi si intinderi. Iar Roxana, partenera lui Alin de la Talisman, ar putea chiar sa nu mai danseze din cauza problemelor medicale.

Si-au dorit foarte mult sa fie cei mai buni si sa implineasca visul Roxanei. Cei doi s-au intrecut pe ei in sala de repetitii, iar Roxana a neglijat durerile la picior pe care le avea. Miercuri a ajuns la spital.

Neobisnuiti cu ore intregi de dans, si ceilalti concurenti au suferit intinderi si lovituri. Dar s-au bandajat si au repetat in continuare.

Vineri, la ora 20.30, in prima emisiune "Dansez pentru tine" din acest sezon vedetele isi vor spune juramintele in fata partenerilor de dans, apoi ne vor arata cat de bine au invatat primele stiluri: quick step si dans indian.
 

Citește și
Alin Oprea si Roxana
Alin Oprea si Roxana lupta sa ajunga in finala "Dansez pentru tine"!
Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
GALERIE FOTO | Fostul fotbalist al lui Dinamo aflat în juriu la Miss Venezuela, prezentat la noua echipă!
Citește și...
Odiseea Dansez pentru tine
Odiseea Dansez pentru tine

"Dansez pentru tine" inseamna visuri implinite in ringul de dans, lacrimi, reusite si, la final, imagini de neuitat ale vedetelor si oamenilor obisnuiti, gata sa faca orice pentru ca viata altora sa fie mai buna.

Alin Oprea si Roxana lupta sa ajunga in finala
Alin Oprea si Roxana lupta sa ajunga in finala "Dansez pentru tine"!

Viata Roxanei pana la 35 de ani a fost doar o lupta continua pentru supravietuire. Doar rasul copiilor ei, un baiat si o fetita, o mobilieaza sa merga cu tarie mai departe.

Opt visuri la
Opt visuri la "Dansez pentru tine"! Afla povestile concurentilor

Cele opt vedete din noul sezon "Dansez pentru tine" sunt pregatite sa inceapa lupta in pasi de dans pentru a implini visurile partenerilor lor, din 20 martie, de la 20.30, la Pro TV.

Andrei Stefan, castigatorul
Andrei Stefan, castigatorul "Dansez pentru tine", si-a implinit visul!

Andrei Stefan, castigatorul marelui premiu “Dansez pentru tine” in al saselea sezon, si-a implinit visul si si-a cumparat impreuna cu mama sa o locuinta din care nimeni, niciodata nu-i va mai da afara.

Recomandări
CCR a amânat, pentru a patra oară, decizia privind pensiile magistraților. Judecătorii au ieșit din sală după 30 de minute
CCR a amânat, pentru a patra oară, decizia privind pensiile magistraților. Judecătorii au ieșit din sală după 30 de minute

Judecătorii Curții Constituționale au amânat pentru a patra oară decizia despre pensiile speciale ale magistraților. Toți cei nouă membrii ai CCR au intrat în ședință, dar au părăsit sala după 30 de minute.

Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua
Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua

Meteorologii au prelungi avertizarea de vreme deosebit de rece până miercuri dimineață. Potrivit ANM vom avea ger îndeosebi în timpul nopților și dimineților, precipitații mixte, polei și ghețuș, intensificări ale vântului.

România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa
România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa

Serviciul de informaţii al armatei ruse GRU a fost responsabil pentru o tentativă de incendiu, în 2024, asupra unei fabrici din Lituania care furnizează scanere de unde radio armatei ucrainene, au declarat vineri oficialii lituanieni.