Stirile ProTV de la ora 17.00, cu Monica Dascalu - 01.01.2010

×
Publicitate

Doi oameni au murit si alti sapte au ajuns la spital in judetul Constanta dupa ce autobuzul in care se aflau a derapat pe gheata si s-a izbit de un utilaj de la deszapezire.

- Un barbat din Iasi a ajuns la spital injunghiat in zona inimii si medicii i-au aflat repede povestea. Le-au ingrijit alaturi de el si pe iubita lui si pe fiica acesteia, amandoua cu rani grave pe corp. Se pare ca barbatul le-a atacat inainte de a incerca sa se omoare.

- Panica in aceasta dimineata la Timisoara unde o conducta de gaze a fost fisurata de o echipa de muncitori si o flacara uriasa a tasnit din asflat. Totul s-a intamplat langa o gradinita si copiii au fost imediat evacuati.

- Avem cod galben de viscol si ninsoare, pana maine, in sud-estul tarii, dar nici in nord, iarna nu este mai blanda. In pasulTihuta, ninge fara oprire iar stratul de zapada depaseste 25 de centimetri.

Articol recomandat de sport.ro
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Stirile ProTV de la ora 17.00, cu Monica Dascalu - 29.01.2010

Cadavrul unui barbat din Iasi, care a sfarsit inca din 2006, a fost gasit abia acum, mumificat, in locuinta. Vecinii lui de bloc nici nu stiau ca e mort, iar autoritatile par ca l-au uitat.

Stirile Pro Tv de la ora 17.00, cu Monica Dascalu - 28.01.2010

O femeie de 37 de ani din Constanta a platit cu viata pentru curajul de a depune marturie impotriva propriului ei sot care ii abuzase copiii. Omul era cercetat in libertate si a macelarit-o cu un cutit.

Stirile Pro Tv de la ora 17.00, cu Monica Dascalu - 27.01.2010

Un incendiu mistuitor a ras de pe fata pamantului un
complex turistic din statiunea Ranca, in Gorj. Proprietarul si-a pus manile in cap cand a vazut sase cabane facute scrum si acum isi calculeaza ingrozit pagubele.

Recomandări
Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.

Legea integrității se întoarce în Parlament după decizia CCR. De ce amendamentul care îl vizează pe Fritz este constituțional

CCR și-a motivat decizia pentru legea integrității. Magistrații susțin, că amendamentul care l-ar costa mandatul pe Dominic Fritz este constituțional pentru că fapta produce efecte chiar dacă a avut loc înainte de intrarea legii în vigoare.

De la ce ar fi pornit incendiul de la Institutul Clinic Fundeni. Focul a fost stins și nu există victime

Intervenție contra cronometru sâmbătă dimineață la Institutul Clinic Fundeni, din Capitală. Un incendiu izbucnit într-o rezervă din secția de Chirurgie a dus la evacuarea promptă a zeci de pacienți.